Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tényleg igaz, hogy ha kontaktl...

Tényleg igaz, hogy ha kontaktlencsét viselek, akkor kevésbé fog romlani a szemem, mint szemüvegben?

Figyelt kérdés

-2-es a szemüvegem most, de -2.5-ös lencse kéne. Az optikában viszont azt mondták, hogy gondolkozzak el a kontaktlencsére váltáson, mert abban nem romlik annyira a szem. Én szeretem a szemüvegemet, szerintem jobban nézek ki benne, mint nélküle, de ha tényleg jobban romlik benne a szemem, akkor kontaktlencsére váltok. Szerintetek ez igaz? A szemüveg vagy a kontaktlencse egészségesebb?

14L



2015. dec. 5. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Badarság.
2015. dec. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem igaz. Kontaktlencséből nem hogy erősebb, hanem gyengébb kell általában mint szemüvegből.Ha nem zavar a szemüveg maradj annál.Ja, és ne menj ofotértbe, és visionexpreszbe.Nem szakemberek dolgoznak ott. Ha ott mondták volna.
2015. dec. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kontaktlencsebol általában gyengébb kell, mint szemüvegbol. A latasromlasra semmilyen hatással nincs.

Én 22 éve használok kontaktlencsét. Nekem kényelmesebb, jobb érzés, de nehéz volt anno megszokni. Relative drágább, mint a szemüveg, hiszen rovidebb időszakonként cserélni kell. Egy jó minőségű lencse és a megfelelő használat ugyanolyan egészséges, mint a szemüveg.

Ha szereted a szemüveget és jól érzed magad benne, ne válts.

2015. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én ilyenről még nem hallottam,pedig több mint 10 éve hordok szemüveget/kontaktlencsét.

Nekem most -8,5-ös lencsém van és tény,hogy amióta hordom(kb 2 éve),nem romlott a szemem.De ez nem valószínű,hogy a lencse miatt van,a szemészem mondta,hogy 17-18 éves koromtól nem fog tovább romlani és így is lett,csak véletlen pont egybeesett a kontaktlencsére való átállásommal :) De nem hiszem,hogy a lencse befolyásolná,hogy mennyire romlik a szemed.


Viszont akár romlik a kontaktlencsétől akár nem,szerintem sokkal jobb,mint a szemüveg.Ha rendszeresen kiveszed és tisztítod,akkor semmivel sem egészségtelenebb a szemüvegnél,sőt sokkal kényelmesebb(kivéve ha alámegy vmi piszok vagy nem nedvességmegkötős és kiszárad).Az egész látóteremet élesen látom,nem csak azt a részt,amit a szemüveg lefed.Nincs az,hogy lecsúszik az orromról vagy piszkos lesz és folyton törölgetnem kell,hogy tisztán lássak.Nagyon szeretem,ráadásul nekem jobban is áll mint a szemüveg :) 19N

2015. dec. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én több mint 20 éve viselek kontaktlencsét.

igaz, igen.

nekem megállt a szemem romlása, előtte rendszeresen romlott.

nem tudom, már hol tartanék, ha nem váltok.

mióta váltottam, kb. maradt ugyanaz, talán egy pici különbség van.

otthon szemüvegben vagyok egyébként sokszor, mert arra is kell vigyázni, hogy elég oxigént kapjon a szem.


valahogy azzal függ ez össze, hogy a szemüvegnek túl messze van a lencséje + sokszor le is csúszik az ember orráról.

a barátom csak egy rövid ideig hordott kontaktlencsét, és szinte mindig szemüveget hord. kb. ugyanannyi idős volt, mint én, mikor elromlott a szeme. neki azóta 8-as(!) lencséje van, nekem 2 és feles. nem biztos, h összefügg, nincs rá bizonyítékom, de szerintem igen. plusz az ő családjában senkinek sem ilyen rossz a szeme, tehát nem örökölte.

2015. dec. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5!

Semmi összefüggés nincs. A negatív szem nagyon sok esetben magától rendbejon. Méghozzá azért, amiért sok idos embernek elromlik :csökkent az alkalmazkodó képesség. A negatív így lassan pozitívan fordul, emiatt úgy tűnik, javul a látás. Végül is így is van, csak hosszabb idő elteltével pozitívan fordul és rövidlátó helyett tavollato lesz. Bizonyos szembetegsegeknel viszont folyamatosan romlik a szem, nyilván ez utóbbi volt a baratnodnal is, semmi köze a szemuveghez.

2015. dec. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem, a barátomnak semmilyen szembetegsége nincs, csak rövidlátó. kb. úgy kezdte, mint én, és még egyforma életkorban is, csak neki tovább romlott és romlik.

nekem is szemorvos még mondta is ezt a lehetőséget, hogy miért áll meg a szemromlás, és hogy a kontaktlencsével lehet összefüggésben az ilyesmi. ez a lencse szemtől való távolságán múlik. De Te biztos jobban tudod, mint a szakember!

egyébként nekem nem kezdett el pluszosba fordulni a szemem. tiniként még csak nem jön elő az időskori szemromlás...

2015. dec. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt a szakembert, aki ilyen baromságot mond, azonnal ott hagynam
2015. dec. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tiniknek valóban nem jön elő. De ha több mint 20 éve használsz kontaktlencsét, kizartnak tartom, hogy tini lennél
2015. dec. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 18év/ vagy 16 alatt nem is adhatnak kontaktlencsét... de lehet rosszul tudom.
2015. dec. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!