Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit jelent, ha egy szemüveg...

Mit jelent, ha egy szemüveg cilinderes? Milyen szemprobléma esetén kell ilyet hordani?

Figyelt kérdés
2008. szept. 14. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
asztigmia..ez a betegség neve.a szemgolyó nem gömb alakú,ezért a szemüveglencse minden pontjának meghatározott helyen kell lennie.semmi extra az egész,csak nem választhatsz kerek keretet.ha bővebben érdekel a téma,nézz utána a neten.
2008. szept. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
79%

Hali! :)


Nekem feles cilinderem van, az azt jelenti, hogy mennyire domború a szemed. Azt nem tudom, milyen betegség, de ezt igen. :D

2008. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az astigma önmagában nem egy szembetegség, csupán akkor érdemes nagyobb jelentőséget tulajdonítani neki ha strabizmussal, amblyopia-val vagy egyéb szembetegséggel társul. Igaz, a szem formájára enged következtetni, hogy nem teljesen gömb alakú.
2008. szept. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
erre csak annyit tudok mondani, hogy aki teheti, és lát nélküle !!!!!! ne !!!!!! használja. 14 év tapasztalatából mondom, 2-es cilinderem volt, felhagytam vele, és , elkezdtem használni a szemlencsét mozgató izmokat amik eddig ernyedten álltak, mert a cilinder mindent elintézett helyette. Mondjuk lehet, hogy másnak kárt okoz. Nekem jót tett. Fejfájástól, és vibrálástól szabadított meg.
2009. ápr. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
Ha cilinderes szemüveg kell, akkor kontaktlencséd sem lehet. Több szemorvosnál is voltam mostanában, mert lencsét szerettem volna és egyik sem engedte, mivel ilyen a szemem, mindkét szemem más fokban cilinderes.
2009. júl. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Sziasztok!


Nekem is cilinderes a szemüvegem és volt lencsém is. Tudom ajánlani a következő oldalt: [link] az astigmiát is meg lehet ott nézni...

Nekem belső szemtengelyferdülés miatt cilinderes a szemüvegem és a fiam is örökölte.

2009. júl. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Asztigmatizmus esetén írják fel a cilinderes szemüveget. Egyáltalán nem betegség. Legtöbb esetben a szaruhártya formai eltérése okozza. Úgy kell elképzelni, hogy pl nem szabályos labdaforma, hanem picit nyújtottabb egyik tengelye mentén. Legtöbb embernek van enyhe asztigmatizmusa a szemén, csak annyira enyhe, hogy nem befolyásolja a látást.

Nagyon sok gyermeknek van, sőt, kisded korban nagyon-nagyon gyakori, melyet a legtöbb gyermek kinő idővel. Helye és mértéke is változhat az idővel, felnőtteknél is.

Legtöbbször főleg iskolás és felnőtt korban rövidlátáshoz vagy távollátáshoz társul. Ha túl nagy a mértéke, okozhat fejfájást, és életlen látást természetesen.

2011. ápr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Cilinderrel is lehet kontaktlencsét csináltatni, nekem is olyan lesz.
2012. szept. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem jelenleg akkora cilinder kéne amit baromi nehéz elkészíteni, szaruhártya betegség miatt. Mindkét szemem megtámadta ez a betegség, az egyiket lézerrel műtötték is, hogy ne veszítsem el a látásom. Gyerekkorom óta cilinderes szemüveget hordok, de mostanra már nem lehet szemüveggel tovább korrigálni. A minap kaptam meg a kontaktlencsémet, és visszanyertem a 100%-os látásom.
2017. ápr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BeLac válasza:

Itt pontosan leírják.

[link]

2019. nov. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!