Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi az oka a vakok diszfunkcion...

Mi az oka a vakok diszfunkcionális kézmozgásának?

Figyelt kérdés
Sok vak embernél megfigyelhető, hogy furcsán széttartja ujjait, és ügyetlenül kalimpál a kezeivel, a végtagjai rángatóznak. Ennek mi lehet az oka, van-e összefüggés a látássérülés és a kézmozgás zavarai között?

2016. jan. 5. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem látja, hogy tartják a többiek, meg azt se, hogy mi a reakciójuk rá. Lehet, ez a normális természetes kéztartás, csak a látók nem merik bevállalni, ezért inkább szép "kulturáltan" nem mozgatják.
2016. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy vak lányt ismerek, aki gyermekkorában látott és később vesztette csak el látást, tehát feltehetőleg tudja és ismeri, milyen lenne a "helyes" kéztartás, ennek ellenére mégis természetellenesnek hat, ahogy a kezeit mozgatja. Egyszerűen csak érdekelt, hogy van-e valami különleges oka ennek, mivel a buszon is többször megfigyeltem már látássérült embereknél ezt. Köszönöm a válaszodat! :)
2016. jan. 7. 00:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Látássérült vagyok.

A legtöbb hasonló repetitív dolognak mozgáshiány az oka, de az ügyetlennek tűnő kézmozdulatoknak óvatosság is lehet, pl. én is óvatosan nyúlok a kapaszkodóért, még ha tudom is, hogy hol van, mert út közben könnyen pofán csaphatok valakit a nagy tömegben.

Az első válasz végének egyébként like. :D

2016. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!