Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem fog tovább romlani a...

Meduzza kérdése:

Nem fog tovább romlani a szemem ha a szemüveggel együtt 70%-os látásom lesz? Mekkora dioptria lehet a 100% látásom?

Figyelt kérdés
Ma voltam egy optikába szemüveget csináltatni, előzményként annyit mondanék hogy 6-7 éve kellene szemüveget hordjak, de csak most szántam rá magam, sajnos. Optikus mondta is, hogy eléggé megromlott a szemem az évek alatt és nem is fog olyan erősségű szemüveget adni, amivel 100% látást érhetek el, mert az nagyon erős lenne hirtelen. Dioptria értékek: J: -2,25 B: 2,00 és azt mondta hogy ezekkel az értékekkel 70%-os lesz a látásom.

2016. jan. 13. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Mit sajnos?

A szem nem romlik attól, hogy nincs előtte szemüveg. Nem attól romlik. És a szemüvegtől sem fog meggyógyulni sem a romlás megállni, ha éppen olyan oka van, mert ez nem gyógyszer, hanem egy ismert fizikai elven működő optikai segédeszköz.

2016. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kérdéseimre nem kaptam választ. Sajnost arra írtam, hogy nem romlott volna ennyit ha annó elkezdem hordani. Nyílván nem várom el egy szemüvegtől hogy gyógyítsa meg a szemem és nem is írtam. De tény, hogy ha erősebb lencsét kapok akkor rásegít a romlásra. Elsősorban olyan emberektől várom a választ, akik ugyanígy jártak: nem hordták és már annyira megromlott a szemük, hogy nem kaptak olyan lencsét amivel 100%-os látást értek el.
2016. jan. 14. 02:10
 3/5 anonim ***** válasza:

De, akkor is romlott volna.

És ha ide beírja valaki ugyanezt, mint te ("romlott, mert nem hordtam"), hogyan fogod bizonyítani, hogy tényleg amiatt romlott? Ahhoz még egyszer újra kéne születnie annak az embernek, ugyanazokat csinálnia, majd szemüveget hordani és akkor utána összehasonlítani.

Ahhoz mit szólsz, hogy van aki szemüveges, sőt tökéletesen passzoló szemüvege van, mégis romlik a szeme? Akkor mégis csak mástól romlik?

2016. jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Látom nem érted, nem tettem fel olyan kérdést, hogy a szemüvegtől vagy anélkül jobban romlana-e a szemem. Az erősebb dioptriától biztos, hogy romlik az ember szeme és érdekelt, hogy a gyengébbel mi a helyzet, és nem a sajnos szó kifejtéséről kértem véleményt.
2016. jan. 15. 02:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyermek koromban én sem mindig hordtam a szemüvegemet rövidlátó létemre. Serdülő koromra a lezdeti -2 dioptriából -6 dioptria lett.

Egy szemorvos mondta, tökéletesre nem tudják tennni a látást, mert egyrészről jóval magasabb dioptria érték kellene és ennek a viselése is gond lenn.

Ha nincs megfelelően becsiszolva a lencse a keretbe, akkor bármilyen tökéletes is a szemvizsgálat, nem lesz jó a látás. Igaz, idővel hozzászokik a szem a szemüveghez.

2016. jan. 15. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!