Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tegyek hogy ne romoljon...

Mit tegyek hogy ne romoljon sokat a szemem?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok szemüveges, -1,5 ről kezdtem és most -2,25 nél vagyok. Az elöző nyáron romlott nagyon sokat. Szemüveg mellett kontaktlencsét is viselek. Esetleg az befolyásolhatja hogy napi, vagy havi lencsét hordok? 16/F

2016. jan. 17. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem befolyásolja. De, ha szemüveg mellet hordassz kontaktlencsét az nem jó. Vagy ezt vagy azt. A szem romlása ellen igazából nem tudsz mit tenni. Lézeres műtétek lehetségesek amivel a látásodat javítani tudják.

Az, hogy a képernyő előtt ülsz a gép előtt az sem fokozza a romlását. Ma már olyan kijelzők vannak ami egyáltalán nem káros.

2016. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

megfelelő korrekciós eszközöktől nem romlik a szemed, a romlás nagy eséllyel genetika


kontaktlencse viselés mellett meg igenis kell szemüveg, hogy pihenhessen a szem, akármennyire jó oxigénáteresztő képességű a lencséd


a szemed egészségét megfelelő vitaminokkal és aktív életmóddal (rendszeres sport) tudod védeni - (rendszeres sport javítja a vérellátást)


napi vagy havi lencse annyiban lényeges, hogy a havi lencse ugye karbantartást igényel, ha nem megfelelően tisztítod, akkor annak nagyobb mértékben romlik az oxigénellátása, és azzal a szemedé - ezért kell fél évente kontaktlencsés kontrollra járni, hogy ha probléma van időben észrevegyék

2016. jan. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!