Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mikor hordjam a szemüvegem,...

Mikor hordjam a szemüvegem, illetve milyen gyakran? Több információ lent!

Figyelt kérdés
Először 2013 szeptember-októberben írtak fel nekem szemüveget, akkor -0.5-öset. Mivel ez a dioptria nagyon kicsi, nem volt nagy a különbség szemüveggel és anélkül, ezért ritkán hordtam, tényleg csak ha muszáj volt. 2015 májusában (majdnem egy éve) viszont észrevettem hogy homályos a kivetítő, amit az iskolában használtunk és mindig előrébb kellett ülnöm, hogy lássak. -1-es szemüveget kaptam. Azt hordtam tévézéskor, moziban, színházban, suliban amikor a tábláról kellett írni valamit és nagyon ritkán felvettem az utcára is. Jelenleg -1.5-ös a szemem. Romlást az utóbbi hónapokban észleltem csak. Amire eddig hordtam a szemüveget, arra a továbbiakban is biztos fogom hordani, de azt szeretném megtudakolni, hogy kell-e ennél gyakrabban hordanom? Vagy esetleg mindig? Sajnos utálom a szemüveget magamon, ki nem állhatom, zavar. Kontaktlencsém nem lehet és berakni se tudnám szerintem. Szemműtéthez meg még fiatal vagyok, mert azt olvastam 18 éves kortól lehet (újságban olvastam, nem tudom mennyire igaz) és nem vagyok annyi meg azért annyira nem erős ez a dioptria. A szemüvegem amúgy tetszik, csak magamon nem, meg egy idő után zavar, pedig a színe és fazonja is illik hozzám. És a -1.5-esben élesen látok.
2016. febr. 16. 21:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve nem szeretném, hogy majd egyszer nagyon erős szemüvegeket kelljen hordanom. Azt vettem észre hogy évente 0.5 dioptriát romlik a szemem, de azt hallottam hogy ez gyakori az én koromban. Szüleimnek van szemüvege, apukámnak jelenleg -0.75-ös, neki csak felnőttkora tájékán lett, de neki -1-ről javult. Anyukámnak olvasószemüvege van, kb egy éve. Nagyszüleim közül egyik papámnak erősebb (3-4-es dioptria) olvasószemüvege van, másik nagyszüleimnek mínuszos de nekik erős. Nem akarom hogy sokat romoljon a szemem, de ha mindig hordom a szemüvegem az sem biztosítja be hogy nem romlik, mert barátnőm államdóan hordja és csak romlik neki...
2016. febr. 16. 21:08
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy esetleg a számítógép, olvasás ronthatja a szemet, de egyszerűen nem tudom elhagyni ezeket a dolgokat. Gépezek informatika órán, néha más órákon is gépekhez ülünk, kivetîtőt nézzük, táblát és a leckéhez is néha kell meg keveset gépezek én is. Olvasom a kötelezőt, meg amúgy szeretek olvasni és most egy izgalmas sorozatnák tartok. 10-11 éves voltam amikor az első szemüvegem megkaptam, ötödikben. Azóta 1 dioptriát romlott. Most vagyok 13 éves. Meddig romlhat és mennyit? Ha csak belegondolok ebbe, amiket hallok, hogyha valakinek fiatalon van szemüvege akkor akár 20-22 éves korig javulhat, akkor már minden bajom lesz. Mivel javíthatom a látásom, legalább annyival hogy ne romoljon évenként vagy javuljon egy kicsit?
2016. febr. 16. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan,hogy kozelre vagy tavolra latsz rosszul,de egy ido utan elkezd javulni.

En 3 eve kaptam szemuveget, nagyon ritkan hordom,peldaul ha a tablarol kell irni a suliban. Volt olyan osztalytarsam altalanosban akinek eleg eros szemuvege volt, mostanra nem is kell hordania, megjavult a szeme.

2016. febr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mínuszost hord.

Akinek gyermek kora óta kell, annak 20-22 éves koráig romlik (amíg nő a fej). Ezt a szemüveg viselése vagy nem viselése egyáltalán nem befolyásolja.

2016. febr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!