Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rendelhetek magamnak erősebb...

Rendelhetek magamnak erősebb kontaktlencsét?

Figyelt kérdés

Már évek óta kontaktlencsét/szemüveget viselek, és egy ideje észrevettem, hogy a bal szemem romlott. Eddig -2.25-ös lencséket rendeltem, ami a jobb szememnek tökéletes, a balnak viszont nem annyira.

Nagyon kockázatos lenne, ha -2.50-es lencsét rendelnék a bal szememnek? Mivel olyan fájdalmasan sokat nem romlott, szerintem a szemészeten is ezt írnák fel, de persze ebben nem lehetek biztos.



2016. márc. 27. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj el szemészetre/kontaktológushoz a problémáddal, mert lehet h az erősebb dioptriát nem fogja bírni a szemed ( nekem olyan volt, hogy mondtam h romlott a szemem, kezdjunk vele valamit, fel dioptriaval erosebb kellett volna -2.75 de amint levette a masik szememrol a szemellenzot azthittem elajulok vagy elhanyom magam olyan szinten forgott velem a vilag, igy csak negyed dioptriaval erosebbet kaptam -2.5-t. igy viszont tokeletesen latok) szoval csak ugy random ne rendelj lencset, mert felesleges penzkidobas
2016. márc. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Random semmi esetre sem, mert csak árthatsz a szemednek. Mindenképpen menj el vizsgálatra.
2016. márc. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, csak úgy ne rendelj, egyébként is lencse mellett fél évente kéne vizsgálatra menned... ideje lesz már ha eddig nem voltál egyáltalán. Hiába látod hogy romlott az egyik szemed, attól még nem biztos hogy jó lesz ha arra veszel erősebb lencsét.
2016. márc. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!