Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 14 évesen mit lehet kezdeni a...

14 évesen mit lehet kezdeni a kancsalsággal?

Figyelt kérdés
Ingyen csinálják a műtétet? 14 évesen meg lehet műtetni egyáltalán?

2016. máj. 7. 19:08
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
De, ha szerinted csak az egyik szem lehet tompalátó akkor nekem miért mind a kettő az? :)
2016. jún. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:

"És de, rutinműtét. És gyakorlatilag nincs semmilyen kockázata"


Nem rutin műtét. Nem műtenek ezzel mindennap...és igenis a TB nem szereti ezt támogatni, mert ez csak esztétika jellegű, mint a mellnagyobbítás....támogathatja, de nem mindig.. és nem is minden orvos vállalja be.

2016. jún. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

Istenem, értsd már meg, hogy támogatja a tb. Magyarországon mindehol. Bármilyen életkorben.

Carpal-tunnel műtétet vagy aranyérműtétet sem végez minden orvos, mégis rutinműtét mindkettő. De írhatok neked még példákat.


Ki mondta, hogy mindkét szemed tompalátó? Ezek szerint szemüveggel sem korrigálható a látásod teljes mértékben.

Ez abban az esetben lehet pl, ha szürkehályoggal születsz mindkét szenedre és nem távolítják el, vagy erős szemüveg kellene, de nem kapsz 10-12 éves korodig.

Szimpla kancsalságtól nem lesz mindkét szemed tompalátó.

2016. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:

És minden nap végeznek ilyen műtétet, Heim Pálban heti 2x, Mária utcai szemklinikán naponta, Szegeden, Pécsen, Debrecenben heti 1-2 nap, de 3-6 hónapos várólisták vannak.

És nem.azért nem végzik.minden nap, mert annyira különleges műtét lenne, hanem mert kell más műtétekre is a pénz, meg a műtét.

És kevés orvos foglalkozik ezzel, mint ahogy kevés a gyerekgyógyász, háziorvos, gyerekfogorvos, altatóorvos, traumatológus, stb. is. De egyszerűen hiányszakmák, ennyi.

2016. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
*meg a műtő.
2016. jún. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
Váltott kancsalságról hallottál már?
2016. jún. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
Igen, abban az esetben nem válik egyik szem sem tompalátóvá.
2016. jún. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

Szia!

Támogatja a TB a műtétet, én is Domsa doktornőt ajánlom, engem is ő műtött 5 éve. Mondjuk a magánrendelésén voltam, ami ugye fizetős, de ha jól tudom és még mindig ott dolgozik, akkor a Madarász utcai gyermekkórházban van TB támogatott ambuláns rendelése, a korod miatt te még lehet, hogy be tudsz jutni oda is hozzá.

De a magánrendelése sem vészesen drága, kb. 30 ezret fizettem nála összesen a 2-3 alkalomért, vizsgálatért, ezelőtt 5 éve.

2016. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
Akkor elmondod nekem, hogy miért mind kettő szemem tompalátó? :) Olyan gondjaim nem voltak amiket felsoroltál. Tehát akkor mégis rosszul tudod.
2016. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
Az nem opció, hogy te tudod rosszul? ;)
2016. jún. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!