Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 14 évesen mit lehet kezdeni a...

14 évesen mit lehet kezdeni a kancsalsággal?

Figyelt kérdés
Ingyen csinálják a műtétet? 14 évesen meg lehet műtetni egyáltalán?

2016. máj. 7. 19:08
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
Nem tudom rosszul, hiszen ilyen a szemem, de te már csak jobban tudod.. :)
2016. jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy jobban tudom, csak kérdeztem már korábban is, hogy miben nyilvánul meg nálad a "tompalátás".

Te okoskodsz itt, hogy mennyire veszélyes a műtét, meg mennyire nem támogatja a TB, stb. stb.

2016. jún. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:
Fejezétek már be! Ki kiváncsi a vitátokta?
2016. jún. 23. 15:21
 44/50 anonim ***** válasza:
Pusztán miattad vitatkozok vele, hogy ha zavar a kancsalság, igenis menj el műtétre és ne éld le így esetleg az életed azért, mert elhiszed, amiket ír.
2016. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
Orvosok mondták nekem nem is egy ... De mondjad csak.
2016. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
Ilyen erővel miért pont neked higgyen...?
2016. jún. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

Kedves 62%-os válaszoló, nekem is mondtak sok mindent anno a mezei szemészek, meg a 90-es években még nagyon menő strabológusok is 2010-ben, pl. hogy nem lehet műteni 18 éves kor alatt, mert változik még a szem anatómiája, meg nem lehet több műtét, mert hegesedik így-úgy a szemizom, meg 30 fokos kancsalságomra azt mondták, hogy nem látszik, nem kell vele foglalkozni, stb.

Nem mondta egy szóval se a 78%-os válaszoló, hogy higgyen neki a kérdező, annyit mondott, hogy neked ne higgyen és azt javasolta, mint ahogy én is, hogy menjen el Domsa doktornőhöz. :)

Jelenleg ő az egyik legjobb - ha nem a legjobb! - gyermemkszemész az országban, aki végez kancsalműtéteket, és aki számára rutinműtétről van szó, mert több száz (ezer?) páciense van és hetente egy tucat ilyen műtétet végez.

Engem 5 éve műtött, tökéletes azóta is a szemem, kb. 3 fokos kancsalságom maradt, ami észre sem vehető. Korábban 30 fok volt. Az első, gyerekkori műtétem óta sem romlott semmit a kancsalságom, pusztán elkalkulálták ezelőtt 18 évvel azt a műtétet. De attól, mert nehéz tervezni egyes esetekben a várható maradékszöget, még egy rutinos orvos max. 2 műtétből jó eséllyel 0 körüli kancsalsági szöget fog elérni.


Én sem szerettem volna beszállni a vitába, és én is csak segíteni szeretnék a kérdezőnek.

Te szerencsés vagy, hogy a szemüveg kihúzza a szemed, de nagyon sokan nem vagyunk ilyen szerencsések. Egyébként ha jól tudom, ha szemüveggel korrigálható a kancsalság, abban az esetben nem végeznek műtétet, de aki nem ilyen szerencsés, annak ott van a lehetősége a műtétre.

2016. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
A statisztikáid alapján Magyarország lakosságának 20% kancsal.. Hát ez nem igen igaz.. Miért ne hihetne neked? Azt hiszed, csak másnak lehet igaza?
2016. jún. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Akkor menj fel a különböző forumokra, akik ilyen műtéteken átestek a 90%-uk bánja... Olvass kicsit.. Külföldieket is.....De legyen igazatok ámen. Azt, hogy melyik a legjobb orvos, az .... erre inkább nem mondok semmit. Szerinted ő más szerint nem....
2016. jún. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
De épp az a probléma, hogy hiába érik el a 0 fokos szöget... Egy kis idő után ellenirányú kancsalítás fog bekövetkezni..... Ezt nem értitek meg. :)
2016. jún. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!