Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nektek mennyibe került a...

Nektek mennyibe került a szemüvegetek?

Figyelt kérdés

most csináltattam életem első szemüvegét,és mindenki annyira sokkalja(köztük én is). 58 ezer ft. hozzátenném hogy a szemem nem annyira rossz,távolra vannak gondok,és fáj mert egész nap gép előtt végzem a munkámat.

21 L



2016. júl. 22. 14:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a sok választ :) nekem mondták hogy minusz feles szemre még nem kell szemüveg,viszont nagyon sokat szenvedek vele,nagyon érzékeny a fényre,este pedig már csak elmosódva látok.. és már lassan 1 éve halasztom.
2016. júl. 22. 19:20
 12/14 anonim ***** válasza:
31%

A kedvezmények egy nagy smafu. Az optikusok felszorozzák a kettővel és abból adnak valamennyi kedvezményt a keretből. A felszorzás alapját képező összeg már fogyasztói ár, vagyis ők még annál is kesebbé szerzik be a keretet.

Az árengedmények: Amelyik keret nem fogy, arra ráírnak egy jóval magasabb árat, mert tudják, az emberek az akciókat nézik. Vagyis van egy nagy átverés is. Egy 70 ezer Ft-os keretet jóval feléért szerzi be az optikus.

Az lencsénél kevesebb mozgás terük van, de itt is nagy a haszon.

2016. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
50%
Kis korom óta vagyok szemüveges, sajnos örököltem a rossz szemeimet, nekem évről évre lett egyre drágább, mivel évről évre lett egyre nagyobb a dioptria, jelenleg 9-nél tartok. Tavaly nyáron voltam utoljára szemésznél, akkor kerettel, lencsékkel mindennel együtt volt olyan 120 000 Ft. És ez úgy, hogy a lencséken volt nagyjából 20-30% akció. De legalább van rajta napfényre való sötétülés, mindenféle speciális bevonat (kopás ellen, uv fény ellen stb) és vékonyítás. Hatalmas segítség, hogy Édesanyám munkahelye visszatéríti a szemüveg árának egy részét minden évben.
2016. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos nekem is kb annyiba fog fájni, mint a tiéd. De nagyban függ attől, milyen keretet választ az ember. Sajnos nekem baromi kevés fazon áll jól, nincs hozzá jó arcom és ami kivételesen jól áll amellől nem tágítok és persze hogy mindig a drágábbak között találok olyat.. Nekem csak a keret egy Guess, ami 42k. Lencséből semmi extrát nem akarok, szerencsére nem olyan nagy a dioptria.
2020. nov. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!