Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe került egy pár...

Mennyibe került egy pár multifokális, progresszív lencse (szemüveg)?

Figyelt kérdés
Természetesen mindenkinek egyéni a szeme, így változó az ár, de egy hozzávetőleges összeget szeretnék tudni.

2016. jan. 11. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem sorolnám az olcsó szemüvegek kategóriába. :-(

Nagyon figyelj rá, az akció nem mindig jelenti, hogy olcsóbb!

Ha még nem volt progresszív szemüveged, kizárólag olyan üzletet válassz, ahol van megszokási cserelehetőség! Kevesen vannak (állítólag) akik nem tudják megszokni, de hátha épp közéjük tartozol.

Nagyon jó dolog, ha megszokod! Nekem bevált! (kollégáim között is többnek van ilyen.)

Kollégám 2,5 éve 75000-et hagyott a pénztárnál a végén. Én nemrég készítettem. Három árkategóriából a középsőt választottam, napfényre sötétedőt, akciós kerettel, a vége 80.000.- Ft volt összesen. (mindketten az Ofotértet választottuk)

Másik nagy üzletlánc akciósnak hirdeti az ennél drágábban kapható lencséket! /folyamatos az akció náluk, tehát a nemlétező magasabb árról kínálják akciósan :-( / Nekem 125000-es ajánlatot adtak, akciósan. (öt kategóriából a második árkategóriában)

Kisebb optikusoknál is jártam árajánlatért, de egy ilyen komoly lencsénél és értéknél kétségeim voltak a megbízhatóság, a minőség iránt. Mellesleg, egyik drágább volt minden üzletnél (230000-től a csillagos ég), de a másik sem volt olcsóbb, ő a két nagy cég közötti árat mondott.


Halkan megjegyezném:

A legnagyobb problémát a szemüveglencsék kiválasztásánál az jelenti, hogy nincs lehetőség kipróbálni megrendelés előtt. Én is örömmel néztem volna meg saját szemeimmel, mi a különbség az árkategóriák között. Most vagy elhiszi a vásárló, vagy nem, hogy a drágább valóban jobb. Ha pedig megveszi valaki a drágábbat, mi alapján, mihez viszonyítva érezhetné a különbséget? :-o

Minden cég a sajátját hirdeti a legjobbnak, de mindenképp zsákbamacska a szemüvegvásárlás.

Mintha interneten rendelve vásárolnánk autót, kizárólag a prospektusok és az eladó ajánlásai alapján, próbamenet nélkül. :-o :-(


Szemüveget egyféleképp lehet értékelni, látsz vagy nem látsz vele. Ha látsz, és kifizetted az árát, akkor neked megérte. :-)

2016. jan. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!


Ma én is megnéztem boltokat. Nagyon igazad van! Az opticnet nekem is százezren felüli árat mondott akciósat. :-(

Az ofotértről gondoltam, hogy drágább lesz de az olcsóbban készítené el. Egy bajom van, nincs ennyi pénzem rá. :-( Majd néhány hónap múlva. Addig szenvedek a régi szemüveg és egy tescos olvasó szemüveg cserélgetésével. Pedig munka közben nagyon zavaró.

2016. jan. 12. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!