Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Előfordulhat, hogy lézeres...

Előfordulhat, hogy lézeres szemműtét után egy idővel visszaromlik valakinek a látása?

Figyelt kérdés

2008. szept. 30. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, főleg akkor, ha a műtét előtt min. 2 évig nem stagnált a dioptriaszám.
2008. szept. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

A gyógyulási folyamat befejeződése után a javítósejtek elfogadják a változást és ezt az új, már éleslátást biztosító szaruhártya formát őrizik a külső behatások ellen. Ekkor már nem változik a látásélesség, az elért eredmény egy életre szól, de felhívnám a figyelmet arra, hogy semmilyen lézeres látásjavító eljárás nem előzi meg a szem öregedését, vagyis idős korban a lézerrel kezelt páciensek is olvasószemüveg viselésére kényszerülnek. A távoli éleslátás azonban nem változik a gyógyulási időszak befejeződését követően.

Az elért eredmény végleges, még évtizedek után sem romlik vissza.

2008. szept. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Előző válaszolónak: tengelymyopia: ha nő pl. a szemed hosszában, akkor visszaromlik; törési myopia: a szemnek nem csak a szaruhártya az egyetlen törőközege, szóval ha pl. a lencse törése változik meg, úgyanúgy romolhat. A szaruhártya gyógyulási folyamatairól nem is beszélve. Ezért nem lesz sokszor 100%-os az eredmény.
2008. szept. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Az előző hozzászólónak! :D


A lézer egy nagyon finom átalakítást végez a szaruhártya felszíni, LASIK és IntraLASIK kezelés esetén a szaruhártya felszín alatti rétegében. A

szaruhártya "javítósejtjei" érzékelik ezt a változást és megpróbálják visszaállítani az eredeti helyzetet. Ez elsősorban a felszíni (PRK) kezelések során igaz, a felszíni javítósejtek aktívabbak.


Az IntraLASIK műtétek után ez az aktivitás csekély. Ezért van az, hogy a PRK műtétek után 12 hónapig kell kontrollra járni, hogy szemcseppekkel leküzdhessük a javító sejtek aktivitását, míg az IntraLASIK után ez az időszak sokkal rövidebb. Ugyanígy, ez magyarázza azt is, hogy 4 dioptria felett az IntraLASIK kezelést javasoljuk, mert a jó eredmény megtartása szempontjából fontos az alacsony "javítósejt-aktivitás".


Mindkét műtéti típusra igaz azonban, hogy a gyógyulási folyamat befejeződése után a javítósejtek elfogadják a változást és ezt az új, már éleslátást biztosító szaruhártya formát őrizik a külső behatások ellen. Ekkor már nem változik a látásélesség, az elért eredmény egy életre szól.

2008. szept. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, előfordul sajnos. Én a műtét után két évig voltam "tünetmentes". Most évi fél dioprtiát romlik a szemem. De remélem nem ez a jellemző!
2008. szept. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%
2. és 4. hozzászólónak: csak nem szakmabeli vagy??
2008. szept. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Igen sajnos. Nekem 5 ev utan romlott vissza. Ismet kontaktlencse es szemuveg. Egyenenkent valtozo, ki hogy reagal a mutetre.
2017. nov. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolná az ember, hogy nem....ám..

Nekem 20 éve volt -4 ről lézeres szemműtétem és utána 15 évig tökéletes volt. 200%-os éles látás, ami azt jelenti, hogy a legalsó sor balról jobbra csökkenő karaktereit is elolvastam 5 m-ről. Aztán az elmúlt 4-5 évben fokozatosan romlott -1 diopriát. Persze sokat screen-elek, de ez önmagában nem lehet ok.

Szóval sajnos nem feltétlenül végleges a lézer sem, most azon gondolkodom, hogy ezt a -1 dipit megint megmüttetem, ha tovább romlik. Mivel 50-es vagyok, már közelre sem látok jól, de az ugye természetes -ebb folyamat.

A visszaromlásról azt gondolom - biológus vagyok amúgy -, hogy a rövidlátást az ínhártya megnyúlása következtében fellépő szemtengelyhossz növekedése okozza az esetek tulnyomó többségében ugye ezért bizonyos tevékenységek, megerőltető hosszú képernyő előtti munka, stressz, melyek a szemmozgató izmok túlzott használatával függnek össze folyamatos prést okoznak a szemgolyó felszinén. Ha valakit genetikailag lágyabb, gyengébb kötöszövet jellemez ott könnyebben adja meg magát a szemgolyó kötöszövetes fala is az állandó erőbehatás következtében így az nyúlik, mint a gyurma golyó a kézben, mikor a gyerek sodorja.. Ez van. Fiatal korban kiemlkedő lehet ez a hátrány, mely korral a kötöszövetek átalakulásával gyorsan csökken, de teljesen nem feltétlenül múlik el. Ezzel együtt életem egyik legjobb döntése volt a műtét és ha kell ismétlek. :)

2018. okt. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 dvickee válasza:
Én nem vagyok sem biológus, sem szakmabeli, csak egy egyszerű páciens, ezért nem szakmailag, hanem tapasztalatból mondok véleményt: 18 évvel ezelőtt csinálták meg az akkor -9 es jobb szememet, -0,5 re. Kb. a 15. év körül kezdtem érezni a visszaromlást, jelenleg -5 az érték, ezért belevágok újra! Mindenképp csináltassa meg akinek lehet mert életminőséget javít!
2019. dec. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!