Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit jelent a szemüveg vizsgála...

Mit jelent a szemüveg vizsgálati lapomon hogy:"pupillatávolság: jelölés alapján"?

Figyelt kérdés
Azt, hogy a választott szemüvegen filctollal bejelöli, hogy hol lesz a fókuszpont? Mert nálam ilyen nem történt, és nem is látok jól a szemüvegemmel.
2016. szept. 4. 00:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Bingóóó!!!! Jó válaszoltál.

Azz optikusod viszont egy pancser lehet.

2016. szept. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ők azzal védekeznek, hogy tökéletesen tisztán látok. De valami folyamatosan zavar a szemüvegben, szédülök, fáj a fejem ha rajtam van(már nem hordom), gondolom a pupillatávolság elrontása miatt. Az optikus 61 mm-ert mért, közben eddig az összes optikában 55mm-ert mértek, ráadásul az egyik szememmel kicsit kancsal is vagyok, az a szemem még jobban befelé néz, tehát nem is szimmetrikusan állnak a pupilláim.

Hova tudok fordulni ilyenkor? Az optikában közölték hogy jó a dioptria, és meghajlították kissé a keretet, és kiraktak onnan. Úgyhogy oda vissza már nem megyek, amikor először reklamáltam akkor sem engedtek be(na igen, ez elég érdekes)

Fogyasztóvédelmet ha megkeresem, akkor fognak ilyen "kishallal" mint én foglalkozni? Mert csak 30 ezer forint a károm, nem túl nagy összeg. Vagy van olyan optika aki bevizsgálja? Ma voltam néhányban de nem vállalták.

2016. szept. 5. 16:51
 3/3 A kérdező kommentje:

A választ köszönöm, de inkább megkérdeztem itt, mert nem értek a szemüvegekhez, nem voltam 100%-ig biztos benne. Én naiv azt hittem, hogy a próbaszemüveg(amiben cserélgeti a lencsét vizsgálatkor) amit rámadott, arra jelölhette be.

És igen, egy pancser, egyetértünk. :)

2016. szept. 5. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!