Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mindenki dilisnek nez, de...

Mindenki dilisnek nez, de csoda tortent?

Figyelt kérdés
5 eve minusz ketto es feles kontaktlencset hordok mindket szememben, nagyon rosszul latok. Tegnap este kivettem es ma reggel amikor felkeltem, teljesen jol latok az egyik szememre- barmit elolvasok tavolrol is. Egesz csalad azt mondja biztos hazudok bent a lencse, mert ez lehetetlen. En is azt gondoltam, de most mi tortenhetett? Ez hogy lehetseges- mi tortent???
2016. szept. 24. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2016. szept. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
24 eves lany
2016. szept. 24. 15:31
 3/8 egybaba ***** válasza:
100%

Ha nem akarod maceráltatni magad csak a szemorvosoddal oszd meg ezt a dolgot - másokkal ne.

Csoda ? Hmmm. a csoda mennyie beavatkozás

erre nincs bizonyíték, így ezt se erőltesd.

Vannak azonban orvosilag és emberileg nem megmagyarázható jelenségek, pl a hirtelen gyógyulás. Ezekkel nem jó a hitetlen környezet nyugalmát zavarni, mert legtöbb esetben csak bajod származik belőle. Önvédelemből inkább titkold és örülj a gyógyulásodnak ( drukkolok hogy a másik szemed is megjavuljon )

2016. szept. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
"Látlak Charlie. Megtörtént a csoda. CSODATÖRTÉNT CHARLIE!" Mike Firpo
2016. szept. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Erre annyit tudok/lehet mondani, hogy vizsgáltasd meg egy szakorvossal, aki alátámasztja az állításod....
2016. szept. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Optikában dolgozom.Azért kérdeztem a korodat,mert 40 éves kor körül,amikor elkezd szükséges lenni az olvasószemüveg,az idáig mínuszosak elkezdenek haladni a plan dioptria felé.Tehát eddig voltál -2,5 és hirtelen jobb lesz a -1,5.De te ehhez még fiatal vagy.Csak sima -2,5 vagy?Cylinder vagy prizma nincs mellette?De egy szemészhez menj el azért:)
2016. szept. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért jelzem, hogy a szürke hályog kezdeti szakaszában a rövidlátók látása javul. Úgyhogy irány a szemész!
2016. szept. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves optikus. Szomorú vagyok, hogy egy optikusnak kell elmagyaráznom, de az öregszeműség CSAK közelre csökkenti a mínuszos dioptriát, tekintve, hogy teljesen más az oka, mint a rövidlátásnak. Nem véletlen, hogy a gyakorlatban is csak az olvasáshoz veszik fel a gyengébb mínuszos szemüveget.
2016. szept. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!