Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az hogyan van, hogy itt azt...

Az hogyan van, hogy itt azt olvasom, hogy itthon diplomás kezdő bér csoda, ha 250 bruttót megkapod és pár év tapasztalattal sem fogsz sokkal többet keresni, közben meg akiket én ismerek mindenki jól keres?

Figyelt kérdés

szinte minden fiatal akit megismerek jól keres.


én változatos helyekről vannak ezek az ismerősök.


pl csaj félbehagyta a kodolányit, fizetősben...aztán már 26 évesen 295ezret kap kézbe. Egy kis nóném magyar cégnél. Nem nagy szám cég, semmiben sem kirivó. A főnöke is egy bénuci hapsi, aztán mégis termel ennyit a cég?


Egy két szobás panelban van az irodájuk!


És ennyit kap!


Ja meg másik csaj sirt hogy milyen nehezen lett uj munkahelye...érteni ez alatt, hogy 1 honap alatt volt 4 interjun és milyen fárasztó volt...


bruttó 380


2016. jan. 4. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
BP, és "minden más" között óriási különbségek vannak.
2016. jan. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

pesten kapom a 250 bruttót


sajnos gépészmérnök a végzettségem és az ipari létesitmények sajnos jobbára külterületen vannak, szal én nekem kisebb az esélyem menő belvárosi irodákban dolgozni

2016. jan. 4. 15:54
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

"csaj félbehagyta a kodolányit, fizetősben...aztán már 26 évesen 295ezret kap kézbe. Egy kis nóném magyar cégnél"


Nem kell mindent elhinni...mondta csak vagy láttad a bérpapírját?


"Egy két szobás panelban van az irodájuk! " Nem kurvinca véletlenül? :-)

2016. jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nem, mert voltam nála a munkahelyén...


prostit is ismerek, hát azok kicsit többet keresnek ettől :D

2016. jan. 4. 17:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
eléggé torzak a kereseti arányok, én érettségivel keresek nettó 176 000-et, egy vegyészmérnök barátom meg nettó 105 000!
2016. jan. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Budapest. Az Budapest. Máshol nincs ez így
2016. jan. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

"akiket én ismerek mindenki jól keres"


2 embert ismersz? Mert ez nem túl reprezentatív...

2016. jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
akk ugy mondom h nem nagyon ismerek olyat, aki kevesebbet keresne
2016. jan. 4. 20:51
 9/12 anonim ***** válasza:

Én bruttó 450 ezret (~ nettó 300) keresek frissdiplomásként, szoftverfejlesztő vagyok. A legtöbb ismerősöm is ebből a szakmából való, ők is hasonlóan keresnek.

De van jó pár pénzügyes és egyéb gazdasági végzettségű ismerősöm is, ők is bőven nettó 200 felett keresnek. Vannak egészen kamu(nak mondott) diplomával rendelkező ismerőseim (pl. turizmus-vendéglátás), akik szintén jól keresnek. Egyikük elment HR-esnek egy multihoz (szerintem ez röhej, de másik téma), a másik pedig egy menő Duna-parti hotelben recepciós. Ő az alapbérén felül még a jattból és a munkáltató lenyúlásából is keres pénzt, átlagban havonta többet, mint én fejlesztőként.

Vannak bölcsész ismerőseim is, ők általában azt tudják kihasználni, hogy jó a beszélőkéjük és több nyelven is beszélnek. Az SSC-k simán bruttó 300 ezer felett fizetnek egy erős angol-német kombóért, de ha van egy kevésbé elterjedt nyelv is a repertoárban, akkor tuti a pénzeső. Másik nyelv szakos ismerős egy nyelviskolának dolgozik esténként, meg van pár magántanítványa is, emellett néha fordít cikkeket, prospektusokat, címkéket, stb. Szintén nem szűkölködik.

De van olyan gépészmérnök ismerősöm, aki nagynevű német multinál nettó 170-ért gályázik 5(!) éve. Mondjuk ő hülye, rég dobbantani kellett volna. De olyan gépész ismerős is van, aki MSc diploma után nettó 600 ezerért fogott ki valami középvezető állást egy tervezőmérnöki irodában.

Szerintem Budapesten egy diplomával meg némi talpraesettséggel nem fog szűkölködni egy ember, még kezdőként sem. De kell persze szerencse, kell, hogy nyitott szemmel járjon az ember. És persze kell, hogy keményen dolgozz.

Vidéken sajnos minden másképpen van.

2016. jún. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Szoftverfejlesztő mérnököt keresünk dunaújvárosi munkahelyre

Telefonos és pc alkalmazás megírására keresünk szakembert alkalmazotti jogviszonyba.

Bruttó bér: 250 000 Ft

[link]

2016. dec. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!