Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ti engednétek a szemműtétet a...

Ti engednétek a szemműtétet a gyereketeknél?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A gyermekemet meg kell műteni kancsalság ellen. Mindenen túl vagyunk szem tapasztás már több mint egy éve aztán szemüveg. Sajnos nem segített semmi sem. Félek a műtéttől nehogy elrontsák neki még jobban és persze a környezetemben lévő okos emberek is ezzel idegesítenek. Ti mit tanácsoltok? Volt valaki ilyen helyzetben? Válaszokat előre is köszönöm.

2016. szept. 26. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A legfontosabb: a doki akihez jártok, annak a szakértelmében megbízol-e. Ha igen, akkor bárki bármit mondhat,az a legfontosabb. Ha nem, akkor a műtét előtt vidd el még akár több szakemberhez is, hogy több véleményt hallj.

Én saját magamon tapasztalom ezt a betegséget és annyit tudok mondani, hogy leghatékonyabban ezzel a tapasztással lehet javítani rajta, de csak kb. kisiskolás korig. Utána még lehet prübálkozni, de nem nagyon várható érdemi javulás sajnos. Neked mennyi idős most a gyereked? A műtétről pedig azt tudom, hogy elsősorban esztétikai dolog. Ha pedig így nézzük, akkor akár még rá is értek. Kivéve ha esetleg nagyon feltűnő ez a kacsalság és van rá esély, hogy csúfolják majd miatta, stb. Ezeket kell mérlegelni. Nekem pl. az esztétikai része "spontán" (szemüveggel) gyógyult, de sajnos az eredetileg kancsal szemem elég nagy mértékűen tompalátó.

2016. szept. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jövőre tölti a 6 -ot. A tapasztás még mindig nem hozott eredményt. A doktornő is húzta de azt mondta hogy míg iskolás nem lesz addig kellene megműteni mert ha felkerül iskolába még rosszabb lesz a szem. Úgy mondta most még a két szemét megtanulná együtt használni.
2016. szept. 26. 15:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez biztatóan hangzik. Mármint, hogy a műtét célja a két szem együttlátása. Akkor viszont tényleg ne húzzátok, már csak az iskola miatt is jó túl lenni rajta. (Hogy ne a tanulásból essen ki a műtét miatt) Tudom, hogy a műtét maga ijesztően hangzik,de ez fog neki segíteni. Rosszabb biztos nem lesz, hiszen műtét nélkül írod, úgy néz ki, nem javulna a szeme. Rokonok, ismerősök parázását meg próbáld figyelmen kívül hagyni!
2016. szept. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Remélem belementél a műtétbe.

Egyrészt engem csak 8 évesen műtöttek meg és nem alaukult ki a térlátás. Nem látok 3 D-ben, nem tudom érzékelni úgy a mélységt, mint ti.

Másrészt, meg ne kívánd a gyerekednek azt, hogy csúfolják kancsalság miatt...mert egy komplexusos, önbizalomhiányos emberré fog fejlődni.


Nekem összesen 4 műtétetem volt, bármikor belemennék egy ötödikbe is. Semmi extra nincs a műtétben, 1-2 napig fáj a szem, ami fájdalomcsillapítóval simán kibírható, kb 1-2 hétig piros, mjad semmi. Nagyjából semmi veszélye nincs.

2016. nov. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!