Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha pénteken elmegyek szemészet...

Ha pénteken elmegyek szemészetre (kontaktlencsét szeretnék) az kb. mennyi idő míg megkapom a lencsét? (napok, hetek? )

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 18:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ha még aznap elmegyünk Vision Express-be akkor talán még aznap megkaphatom? Vagy a következő héten?
2010. máj. 3. 18:34
 2/12 anonim ***** válasza:
Megvizsgálják a szemed, majd a dioptriától függően rendelnek, egy ún. próbalencsét. Ez kb. 1-2 hét alatt megérkezik. Van amikor hamarább. Ha nem volt még kontaktlencséd, akkor van egy betanítás, ahol megtanulod, hogy kell kivenni, berakni, ápolni, tisztítani a lencséidet. Kipróbálod, és ha úgy érzed, hogy tökéletes a látásod, akkor megrendelik a többit (3-6 hónapos adagot) amire megint várni kell. Viszont a próbalencse ha jó, akkor azt is megveheted. Ha nem jó, akkor megint valamin változtatnak, és lesz egy új próbalencséd, egészen addig, amig a számodra tökéleteset meg nem találják.
2010. máj. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szerintem ne menj szemészetre, a vison expresszben az optikus úgyis beméri a szemed a lencséhez
2010. máj. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

de első lencsém lesz.

akkor is mehetek vision experss-be???

nem jobb a szemészeten?

2010. máj. 3. 20:29
 5/12 anonim ***** válasza:

Szemészetet kihagyhatod, Vision Expressbe is megvizsgálnak (ugyanúgy) ingyen ha ott rendeled utána a lencsét. Bár én Ofotértbe járok. Úgy volt hogy bementem, megvizsgáltak, talált a nő olyan lencsét ami jó a szememre, sikerült beraknom, majd kivennem is, aztán újra beraktam mivel azt mondták megtarthatom, nekik már úgysem kell, szóval azzal mentem haza.

Persze lehet hogy nem lesz neked való próbalencse és így azt is rendelni kell, akkor kb. 2 hét mire megkapod.

De próbalencséért sose kell fizetni, ha valahol azért pénzt kérnek akkor hagyd ott őket mert szemét lehúzós banda.

2010. máj. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tehát fogok kapni mindenhol próbalencsét még ott, akkor?

Hú, köszi utolsó :D


És a többieknek is köszönöm szépen

2010. máj. 4. 14:31
 7/12 anonim ***** válasza:

Én szemdokinál voltam, és nem volt próbalencsém sem, egyből 3 hónaposat kaptam, 1 hét alatt jött meg.

Az optikusokról annyit, hogy nekem ahány jó szemüvegem volt, azt mind szemdoki írta, az optikusok eddig csak rosszat tudtak adni.

2010. máj. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De most akkor itt a Vénusz utcai szemészeten kapok próbalencsét ott, vagy sem?:O
2010. máj. 6. 16:32
 9/12 anonim válasza:
én azonnal megkaptam a probalencsét miután betudtam rakni és rendeltem 3 hónapra ez kb 3-4 napot vesz igénybe mielött megérkezik
2010. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
és mennyibe került??
2010. máj. 6. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!