Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tompalátással lehet jogosítván...

Tompalátással lehet jogosítványt kapni? Van valami korlátozás?

Figyelt kérdés

Nagyon félek. Most megyek orvosi alkalmasságira januárban, de már 3 éve nem voltam szemészeten. Ha beutalnak, akkor félévet elhúzódik az egész. Azért nem voltam, mert legutóbb azt mondták, hogy nem kell szemüveg és fyógyíthatatlan vagyok.

Az egyik szemem 100 %-os, a másik + 6,5 és +0,5 cylinder

Igazából a szemüveg egyáltalán nem segít és nem js írt fel az orvos.

Sajnos 9 éves koromig nem nézték meg a szememet és utána nem segített a ragasztás. Állítólag a szüleimnek nem volt rossz a szeme és ezért nem érdekelt senkit. Éljen a falusi gyerekorvos és védőnő!


2016. dec. 29. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is tompalátó az egyik szemem. A másikra szemüveg kell. Megadták a papirt a jogsihoz. Olyan szabály van, hogy a két szem látásélességét összeadják, és el kell érni egy bizonyos adatot, akkor megadják. Ha az egyik szemed szemüveggel 100 százalékos (az enyém szemüveggel az), akkor igen nagy valószinűséggel megkapod. Tompalátáson semmi se segit. az olyan marad életed végéig.

Nem kell feltétlenül félévet várni, hogyha kifizeted a vizsgálat költségét, akkor soron kivül megirják a papirt. 2-3 ezer körül szokott lenni. Mi van a régi szemészeti leletedre irva?



ezt olvasd el, és nézd meg a régi leletedet


[link]

2016. dec. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egészségi alkalmasság szemész szakorvos véleményének ismeretében állapítható meg dioptriaszám túllépése, gyakorlati egyszeműség, látótérszűkület vagy a fényadaptáció kóros voltának gyanúja esetében.

Az egyik szemre teljes funkcionális látásvesztést szenvedett vagy csak az egyik szemét használó kérelmező esetében az egészségi alkalmasság akkor állapítható meg, ha legalább 0,5-es – szükség esetén korrekciós lencsével segített - látásélességgel rendelkezik és szemész szakorvos igazolja, hogy az egyik szemmel látás már elég hosszú ideje fennáll ahhoz, hogy lehetővé vált az alkalmazkodás, illetve a szem látómezeje normális.

2016. dec. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamelyest segített a ragasztás, de olvasni például már nem fogsz azzal a szemeddel. Magyar egészségügy (sóhaj).
2016. dec. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bizony, szűrni kellene , legalább az óvodába iratáskor, de inkább előbb.
2016. dec. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon igazságtalan, hogy ez van, mert a szomszédom ugyanebből teljesen meggyógyult, mert őt születése után elvitték szemészhez.

Milyen elavult módszer már az, hogyha a szülők nem szemüvegesek, akkor a gyerek sem az. Két másodpercbe telt volna a védőnőnek rájönni, hogy az egyik szememmel gyakorlatilag nem látok és nem is használom. Ez az egészségügy szégyene és a szüleimé.

Kezdek megnyugodni, akkor azért jogsit még kapok! :)

2016. dec. 31. 13:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is tompalátó a bal szemem, olvasni nem tudok vele, de látok vele. A felbontóképesség nem működik, de látok vele rendesen.
2016. dec. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!