Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tavalyelőtt voltam szemvizsgál...

Tavalyelőtt voltam szemvizsgálaton és írtak fel szemüveget. Nem nagy dioptriás, asszem +0,5 de cilinder van mindkét oldalon, ha jól emlékszem 0,5-0,75-ös de más szögben. Van értelme ilyen értékekkel szemüveget csináltatni?

Figyelt kérdés
Igazából csak a kisebb távoli tárgyak körvonalát nem látom tisztán. A betűket is látom, csak nem nagyon tudom elolvasni, mert nem látom normálisan a formájukat. Pl a 12-es betűket a monitoron 1 méterről már nehézkesen tudom olvasni.
2017. jan. 16. 07:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, feltétlenül. E nélkül romlani fog a szemed. És akkor már nem kérdés.
2017. jan. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom, hogy csak akkor hordd ha már délután/este van és fárad a szemed. Kell kicsit erőltetni, hogy ne romoljon gyorsan.
2017. jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szemüveg nélkül nem romlik a szem egyébként. Ez csak egy optikai segédeszköz, nem pedig "szintentartó" gyógyszer.
2017. jan. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
-0.5-ös mindkét szemem, de a jobbon 1.25/160° a balon pedig 1.0/45° cilinder van. Igazából nem zavar, de gyakran fáj a szemem és a fejem. Amikor kb két perc után levettem azt a cserélhető lencsés szemüveget rendesen meglepődtem, hogy mennyivel rosszabbul látok nélküle.
2017. jan. 17. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!