Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek mennyire biztonság...

Szerintetek mennyire biztonságos, ha neten rendelek szemüveget? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Orvos írt fel nekem szemüveget, eddig csak a személyes vásárlásban voltam biztos, viszont anyukámmal gondolkoztunk a netes rendelésen. Szerintetek mennyire biztos, hogy olyan lesz, amilyet szeretnék?

És van-e olyan oldal, ahol ez lehetséges, és biztonságos is?

Egyébként nézegettünk a szemüvegeket a Vision Express üzletben és ott voltak elég jók is, de lehet hogy neten esetleg vannak szebbek, amik jobban tetszenének nekem.

Ja, és még az lenne a kérdés ezzel kapcsolatban, hogy a dioptria biztosan jó lenne, ha neten rendelnénk?

Aki neeten rendelt szemüveget, kérem szépen írja meg!

Előre is köszi :)



2017. febr. 4. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Én az Ofotért ban csináltattam a szemüvegemet. Felpróbálhattam, kimehettem vele az utcára sétálni, hogy odakint is kipróbáljam. Az enyém tökéletes lett. De Te mit csinálsz, ha valami gondod lesz vele? Majd küldözgetitek egymásnak, esetleg pereskedtek is, hogy éppen hol karcolódott meg. A lényeg a lényeg: egy gyógyeszközt csak személyesen rendelném meg, és személyesen venném át, gondos kipróbálás után.
2017. febr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Barátnőm rendelt netről magának és a férjének is (nálunk senki nem szemüveges, így saját tapasztalatom nincs se a személyes vásárlásról, se a netes rendelésről)

Azért váltottak netes rendelésre, mert pont az Ofotért-tal járta meg a barátnőm (személyes megrendelés, személyes átvétel, aztán mégis vissza kellett vinni többször, az időt is húzták; az útiköltségei végül belekerültek majd egy másik szemüveg árába)

Barátnőmnek multifokális szemüveg kell (ráadásul elég "bogaras" a szemüvegeket illetően) Innen rendelt: [link] Kikért egy halom keretet próbára, otthon választott végül kettőt: egy bifokálist csináltatott (pluszba tetetett rá egy blue kontroll réteget) és egy fényre sötétedő csak minuszost.

A férje egyszerűbb eset. Ő innen rendelt: [link] (az előző szemüvegét is innen rendelte)

2017. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
10 eve hordok szemuveget, de meg nem fordult meg a fejemben, hogy netrol rendeljek. Szerintem a szemorvos ilyenkor csak a dioptriat irja fel, viszont a lencse elkeszitesehez sokkal tobb adat kell, mint a dioptria. A netes rendeles olyan lehet, mint a hipermarketes 1000ftos szemuvegek, hogy hiaba a dioptria, a ket szemed kozotti tavolsag stb is fontos, hogy a megfelelo gorbuletu stb lencset keszitsek el.
2017. febr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
3as voltam. Meg annyit, hogy ha nincsen a lencse a te szemedhez illesztve, beallitva, hiaba latsz vele, ronthatja a latasod, ezert emlitettem azt a peldat. Gondolom, olcsobb neten, de pont emiatt, nem eri meg. En nem jatszanek ezzel.
2017. febr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm :)
2017. febr. 5. 09:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért csak a dioptriát írná fel?

Minden adat rajta van az ambuláns lapon, ami kell a szemüveg készítéshez.

Optikában csináltattam szemüveget, de csak az orvosi papírom kérték, nem vizsgáltak semmit.

Nálunk az egészségházba a szemészeti rendelések napján kijön az optika alkalmazottja és ott helyben megrendelheted a szemüveged az orvosi papír alapján. Ő sem mér semmit, a ambuláns lapról veszi az adatokat.

A két linkelt oldalon is kérik a szemészet által felírt adatokat, nemcsak a dioptriát.

Azért ne hasonlítsd már azt az előre elkészített hipermarketes olvasószemüvegekhez.

2017. febr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minőségi,megbízható oldalak szerencsére össze sem hasonlíthatóak a teszkós 1000 forintossal.:)Legelső szemüveget szerintem jobb optikusnál csináltatni,de a megfelelő adatokkal netről is simán lehet rendelni.Ajánlani tudom a Kodano oldalt(ez magyar),illetve a Firmoo oldalát(ez olcsóbb,mint a Kodano,viszont külföldi),mindkét helyen a dioptria mellett kérik a cilindert(ha van,illetve a cilinderhez tartozó adatokat),a pupillatávolságot,illetve a keretnél fel van tüntetve a szárhossz,a hídhossz,szemlencse átmérő,magasság,hosszúság...ha ezeket tudod(az orvosi papírodon rajta van a dioptria,ha van,akkor a cilinder is,a pupillatávolság),akkor nagyon kevés az esély rá,hogy mellélősz.Ajánlatos szerintem a legelsőt optikában csináltatni,mert akkor már utána tudni fogod a szárhosszt,a hídhosszt,szemüveglencse átmérőjét,plusz ha szükséges otthon tudod méregetni hogy pl.a mostani szemüvegednek mekkora hosszú a szára,és akkor olyat keresel.:) Biztonságos,ha neten rendelsz,ammenyiben tudod a szükséges adatokat.Az optikában sem találomra adják a szemüveget,hanem az adataid alapján készítik el,igazítanak rajta.Egy hátránya lehet a netes vásárlásnak:hogy nem tudod felpróbálni.Előfordulhat,hogy esetleg túl nagy lesz a szemüveg a fejformádhoz(már ha másmilyet rendelsz,mint amilyen most van pl),vagy rosszul mértél le valamit,ilyesmik.Ezért is érdemesebb a legelsőt optikában csináltatni,hogy az biztos jó legyen.:) Viszont azt nem árt elfelejteni,hogy az optikában 20 ezerrel mindenképp számolnod kell,de inkább még többel.Én a Firmoo oldaláról 6500-ért rendeltem 2 szemüveget(igaz,egyet fizet,kettőt kap akció volt).
2017. aug. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!