Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hordjam a szemüveget vagy ne?...

Hordjam a szemüveget vagy ne? Többi lent

Figyelt kérdés

Felírtak egy -0,75,-0,5-ös szemüveget, illetve még megállapítottak enyhe szemtengelyferdülést.


Nem akarok szemüveget hordani, mi a véleményetek? Mindennapokban nem zavar, fejem nem fáj. Ha nem hordok szemüveget gyorsabban romlik a szemem?



2017. febr. 5. 07:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha valami olyat csinálsz (l.vezetsz, vagy.. akármit, ahova kell, hogy jól láss), akkor mindenképp vedd fel. Ilyen kevés dioptriánál én se nagyon hordtam. De ha szükséges volt, felvettem.
2017. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam hogy sporthoz meg vezetéshez felveszem, amúgy meg nem. Szemtréninget most nézem, azt fogom csinálni, viszont a tengelyferdülést gondolom nem lehet kigyógyítani :\.


Elakarok menni még egy tesztre mert nekem kicsit gyanús hogy erősebbet írt fel mint kellett volna. 2 lencsét felrakott rám, megnézte hogy látom-e a számokat, s azt cső :\.

De nekem a legfontosabb tényleg az hogy a szemem a lehető legjobb állapotba tartsam :). Szóval szemtréninget mindenképp fogom csinálni!

2017. febr. 7. 17:39
 13/15 anonim ***** válasza:

Elárulom, hogy vezetésnél aztán mindegy ekkora dioptriánál.

-1 dioptria alatt az ember közelre teljesen jól lát, és messze is kielégítően, hát istenem a rendszámot meg nem tudja elolvasni 80 méterről, csak 50-ről. És?

2017. febr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Én csak 25 méterről tudom:D de azt mondták mindeképp kötelező mert megbüntet a rendőr. Érdekes hogy a motorvizsgát is szemüveg nélkül csináltam és akkor senki nem szólt egy szót se. Amúgy hogy sikerül a szemtorna? (kancsalságon is javíthat?)
2017. ápr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Felveszel egy napszemcsit aztán azt mondod doptriás.
2017. ápr. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!