Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üvegtesti homály 15 évesen?

A Kérdés... kérdése:

Üvegtesti homály 15 évesen?

Figyelt kérdés

Már egy jó pár éve látok a szememben úszkáló kicsi sejt szerű valamiket.

Eddig nem is érdekeltek, nagyjából nem is látom őket, csak amikor a semmibe nézek.

Ma kezdtem el rá keresni az interneten, hogy mitől lehetnek ezek és ilyeneket találtam, hogy az üvegtest elöregszik, leválik a retináról,"A szem retinaszakadásból, érproblémákból vagy egyéb sérülésekből fakadó vérzése vagy gyulladása" okozhat ilyeneket.

Én nem tudok erről a betegségről szinte semmit, szemésznél sem voltam még ezzel a problémával. Mind a két szemeben látom ezeket, de zavarni nem zavarnak még.


Valakinek volt még ilyen gondja ilyen fiatalon? Mert nem hinném, hogy 15 éves kóromra az üvegtestek a szemeimben elöregednének.

És még az lenne a kérdésem, hogy valami természetes kezelése, gyógymódja van e ennek, mert a szem műtéten meg valami lézeres kezelésen kívül nem nagyon találtam megoldást erre a problémára (mondjuk elég keveset kerestem erről az interneten, kb. 10-15 percet szántam eddig rá)



2017. febr. 10. 13:22
 1/8 anonim válasza:
100%

Kicsit korábban én is láttam hasonlókat a szememben, amikor közvetlen a szememre fókuszáltam, és úgy voltam vele, hogy nem betegség, annak talán lenne valami fizikai érzete is, de te tudhatod, ha utánna olvastál ennek.

Szerintem nem nagyon kell megijedni, amíg nem bányában dolgozol, lehet, hogy egyszerűen porszemcsék hullottak a szemedbe.

Ha kipislogod eltűnnek.

Ha látászavarod van, mindenképp menj el szemészhez, ha már nem látsz tisztán.

15/L

2017. febr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát ha betegségnek nem is az de valami oka van :D.

Évek óta látom ezeket és nagyjából ugyan azok a formákat napokig. Szerintem pór nem lehet, mert ezeket amiket látok ezek forognak össze vissza és mennek egyik helyről a másikra, és ha a szem felszínén lenne a por akkor az nem forogna össze vissza és pár pislogás után ki is jönne, de ezek ott maradnak, napokig pont azok és rendesen olyanok mintha sejtek lennének :/


A szemem elég gyenge, és lehet, hogy ez is játszik valami szerepet benne

2017. febr. 10. 14:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen sok embernek van, fiataloknak is, de menj el szemészetre, hogy megnézzék szemeddel minden rendben van-e.
2017. febr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem porszemcsék, hanem üvegtesti leválások, és sajnos az évek múlásával csak több lesz belőle, kevesebb nem. Nekem is kb ennyi idősen kezdődött, azóta sajna a töbsszöröse lett. Kb 10 évente duplázódnak..

Szemészek nem igazán tudtak tanácsot adni, nagyjából az jött le, hogy ezt a sok szemetet csak műtéttel lehetne kitisztítani, ami viszont nagyon magas kockázattal jár, úgyhogy ezt inkább kihagytam..

2017. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Miután ezekből jó sok lesz az évek során mennyire rontja majd a látást?(gondolom elég nagyon) És erősebb szemüveg vagy valami nem használ, hogy ne látszódjanak annyira?

Én még szerencsére nem látom őket, kivéve ha nem fehérre vagy az égre nézek és akkor is csak halványan.

2017. febr. 10. 15:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szemüveg akkor használ valamelyest, ha nem látsz élesen, úgyhogy azt érdemes csináltatni, de az üvegtesti leválások ütemét nem befolyásolja, legfeljebb kicsit kevésbé lesz zavaró a látótérben úszkáló sok vacak.
2017. febr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz tenni, hogy utcán, világosban, amikor süt a nap, akkor napszemüveget hordasz, így nem látod annyira az úszkáló szöszöket.
2017. febr. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak, vannak, de nem jutottak eszembe már régóta, nem zavaró. Vérnyomástól el tudom képzelni nálam, hogy kialakul, de 20 év óta nem rosszabbodott annyit, hogy feltűnjön. Igaz sose számolgattam a kis úszkáló bigyókat.

Ha ezzel az ütemmel 70 évesen elkezd majd zavarni a látásban, akkor meg már pont letojom...

2017. febr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!