Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kinek vált már le a retinája?

Kinek vált már le a retinája?

Figyelt kérdés
Előtte és utána milyen volt/lett a látása?

2017. márc. 12. 15:10
 1/3 Napsugar11 ***** válasza:

Nekem nagyon nagy fokú retinaleválásom volt. Szinte az egész, még a makula területe is majdnem teljesen levált. Mindez órák alatt lett rosszabb és rosszabb. Végül már csak egy pici ponton át láttam fényt, de amikor vizsgálták, már azt sem láttam, amikor belevilágítottak a lámpával.


Azt mondták, hogy kb 10%, hogy valaha látni fogok. Nem volt könnyű megvárni azt az időt, amíg a műtét során beadott gáz felszívódott, de néhány hét alatt teljesen visszajött a látásom. Ennek 3 éve. Nem érzem a hátrányát a látásromlásnak, de kb. 80%-os a látásélesség.


Ezt semmivel nem lehet korrigálni, de mondom, nem veszem észre, csak akkor, ha a hajam eltakarja, és a "beteg" szememmel kell egyedül nézzek. Akkor homályosabb.

2017. márc. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon durva! És örülök neki hogy a jobbik rossz történt veled! Rövidlátó vagy?
2017. márc. 12. 20:19
 3/3 Napsugar11 ***** válasza:

Igen. Minusz 4-es. Sajnos nekunk rizikofaktor. De nalam egy elcsuszas elozte meg, ami miatt a fenekemre estem. Igy haromszog alakban, mint amikor beakad a szogbe a kabat, szakadt fel ket helyen is.


De hala az orvosok azonnali intezkedesenek, a tortenet pozitiv veget ert. Mondjuk biztosan segitett az is, hogy szedtem egy etrend-kiegeszitot. Mert abbol a 10%-bol valahogy feltornaztam 80%-ra. 😊

2017. márc. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!