Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek nem káros a...

Szerintetek nem káros a szemnek a műkönny használata? Milyen érzés ha ki van száradva a szem kontaktlencse használat közben?

Figyelt kérdés
Kb 1 hete kezdtem el kontaktlencsét használni, és mivel világos a szemem, és képernyő előtti munkavégzést folytatok, az optikus ajánlotta, hogy vegyek a lencse mellé, műkönnyet is mivel nagy valószínűséggel ki fog száradni a szemem. (Apróbb szárazságra utaló redőket is látott a vizsgálaton). Tehát 1 hete használom, de eddig nem éreztem volna, hogy kiszáradt volna. Egyik ismerősöm szintén lencsét használ, és neki azt mondta az optikus, minden ilyen szemcsepp, műkönny valamennyire károsítja a szemet.

2014. máj. 29. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Kontaktlencsét ugyan nem hordok, de műkönnyet többször is használtam már, és többfélét. (A szemészem ajánlotta, szemszárazságra.) Őszintén szólva nem tudom, hogy károsnak káros-e, de hogy hasznos nem volt, az is biztos. Mindegyiktől elkezdett égni a szemem kb. egy hét után, rosszabb volt, mint műkönny nélkül, így aztán felhagytam a használatukkal.
2014. máj. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is van lencse mellett, de ritkán használom. Állítólag hozzá tud szokni a szem, ezért csak akkor szabad, ha már tényleg kiszáradt.
2014. máj. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
89%

Nekem evek ota kontaklencsem van, es eleinte nekem se volt semmi baj viszont mostanaban elkezdetem hasznalni mukonnyet, mert ereztem h eg a szemem, es neha mikor este kiszedtem fajt egy picit es konnyezett. Erezni fogod ha gaz van, de nagyon fontos hogy csak addig hasznald ameddig elo van irva, mert az viszont nagyon veszelyes ha tulhordod. A mukonny nem tudom hogy karos vagy nem, de nekem sokat segitett. Ha hajlamos a szemed a

kiszaradasra(az orvos szerint), akkor arra figyelj meg hogy ha nem muszaj ne hordd. Gondolok itt arra hogy en peldaul ha hazaerek rogton kiszedem, egy heten egyszer -ha mondjuk nem megyek sehova pl vasarnap- akkor nem rakom be. Es ha egy honapos a lencsed, (nekem annyi) akkor a kibontastol szamit az egy honap, tehat ha nem hasznalod csak mondjuk egy hetig, es 3hetig csak a folyadekben all, akkor is dobd ki egy honap utan. Ha ezekre a dolgokra odafigyelsz es aami meg nagyon fontos, a higienia, akkor nem hisuem h gond lesz :)

2014. máj. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!