Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -1.25-ös kontaktlencsét...

-1.25-ös kontaktlencsét kaptam, de azóta közelre nem látok jól. Ez normális? Lencse nélkül közelre tökéletes a látásom.

Figyelt kérdés

2017. márc. 22. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezelőtt volt szemüveged? Ha igen, azzal is volt ilyen problémád?
2017. márc. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor 40 feletti lehetsz. Mert fiatalon még van annyira rugalmas a szemlencséd hogy közelre is élesen láss a kontaktlencséden keresztül.
2017. márc. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A rövidlátó közelre jól lát, ebbe most belekavart a -1,25 dioptria. Ennyit már egy nem annyira fiatal szem sem korrigál ki feltétlenül 40 centire, 45 év felett meg egyértelműen fail.
2017. márc. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem erős kontaktlencsém van cylinderrel de közelre én se látok vele jól, mármint ilyen 10-15 centi közelre valamiért, a doki szerint normális bár lehet azért van mert a "szabvány" lencséket nem kapni pontosan olyan cylinderrel mint az enyém.
2017. márc. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Fater se lát közelre benne, képtelen elolvasni egy újságot de 30-40 méterre lévő rendszámokat meg simán elolvassa :D
2017. márc. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is alapból életlenebb a kép lencsében(-1,25ös), 17 vagyok, de ugyanúgy élesen látok közelre,de jobban megerőlteti a szemem a közelre nézés, lencsében olyan a közelre élesírés mintha lencse nélkül még közelebb kéne néznem.Szóval a lencse az távolabb rakja a fókuszpontot.
2017. ápr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!