Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy éjszakát lehet kontaklencs...

Egy éjszakát lehet kontaklencsével aludni?

Figyelt kérdés

Úgy alakult,hogy a barátomnál alszom ma éjjel,de otthon felektettem a kontaklencse folyadékom és a tartót is.

Csak tegnap cseréltem ki az új 30 napos lencsémwt...nem szeretném kidobni:(

Egy éjszakát aludhatok így?



2017. márc. 25. 01:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, semmikepp se tedd vizbe a kontaktlencset.

Masnap nekem eleg vacak volt, szaraz, ratapadva a szememre de tulelheto. Persze ne csinalj rendszert belole de ugyis tudod.

2017. márc. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Bár úgy látom, már késői a válaszom, azért leírom, hátha:

10 éve hordok lencsét, nekem is előfordult már ilyen nem egyszer, sokszor olyan fáradt voltam bulik után, hogy még ha folyadékom volt is, de kedvem nem, és simán elaludtam lencsében. Ezen kívül délutáni alvások, repülőgépen- és téren pihenések simán előfordulnak velem lencsében. A legtöbb idő, amit lencsében töltöttem, 3 teljes egész nap volt (fesztivál), nem történt semmi probléma.

Persze mivel kiszárad a szemed, így a lencse is, lehet, hogy csak simán kipattan reggel a szemedből. A másik lehetőség pedig, hogy homályosan fogsz látni egy darabig, amíg a fehérje el nem tűnik a szemedből (csipa). Utána simán kibírható, reggel rossz érzés, sokat kell pislogni, a szemcsepp is segít, de mire hazaérsz, már észre sem fogod venni, hogy abban aludtál (addigra újra nedves lesz a szemed). Erős sminkben, lencsében aludni a legrosszabb, de hosszú távon nem lesz baja a lencsének, csak elfárad a szemed. Ha hazaértél, amint tudod, vedd ki (mosd le a sminket), tisztítsd meg alaposan és pihenj szemüvegben. A lencsének nem lesz baja.

2017. márc. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!