Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kiderült, hogy minusz feles a...

Kiderült, hogy minusz feles a bal szemem (távolra nem túl jól látok vele). Mit tegyek, hogy ne romoljon tovább, vagy megjavuljon?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 6. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz tenni. :(

Ez van.


Egyébként a -0,5 egyáltalán nem számit "rossznak".

2017. ápr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Próbálgattam, és ha letakatom a jobb szemem, a ballal nem látom az osztály végéből a táblát :/

Tényleg nem lehet rajta javítani? Jó, tudom, nem olyan vészes, de akkor is akkora csalódás volt megtudni :(

2017. ápr. 6. 22:17
 3/4 anonim válasza:

Nekem a jobbik szemem -0,5-ös, szóval ha mondhatjuk én rosszabb "helyzetben" vagyok.

Sajnos javulni nem nagyon fog,hisz ahogy te is nősz a szemed is nő/változik veled együtt egészen 20-25 éves korodig.Általában a rövidlátóknak romlani szokott a szeme az idő előrehaladtával,de van olyan is aki ezt a kis dioptriát egyszerűen 'kinövi',vagy javulásnak indul a szeme. (nagyon ritka eset,de hátha,bár ez inkább a pluszosakra jellemző. )

Egyszóval összegzésben, sajnos javítani nem nagyon lehet,a romlás megelőzében is csak annyit tudsz tenni hogy kevesebbet fárasztod a szemed monitor előtt, ergo 60 perc közelre nézés után minimum 10 perc szünetet tartasz,és valami messzi dolgot 'sasolsz'.Emelett a helyes étrend,is hozzájarulhat a szemed egészségéhez. Bár akibe genetikusan bele van 'kódolva' hogy neki márpedig romlani fog a szeme,sajnos ő bármit tehet neki akkor is szálldosni fognak a dioptriák fölfelé,akár még 25 éves kor felett is,bár ez sem egy szokványos eset.

Félre ne értsd,nem megijeszteni akarlak,mert ez a kis dioptirszám annyira elenyésző hogy gondolom valami vizsgálaton vetted,vették észre hogy nem annyira jól látsz a bal szemeddel távolra mint a jobb szemeddel.

De hogy ne csak rosszat mondjak,később ~45-50 éves korod fele valószínűleg nem lesz bajod az öregkori távollátással,mert ez a mínuszos dioptria segít majd neked abban hogy közelre is láss, tudom , nem vígasz, de a legtöbb negatív dolognak van valahol pozitív oldala is.


Tudom hogy nem volt szó szemüvegről,kontaktlencséről.

De 0,75 alatt nem javasolok neked semmiféle segédeszközt,mert szerintem több vele a macera,mint amennyit ténylegesen használna is.Hidd el érezni fogod azt hogy mikortól kell,már ha valaha is arra kerülne sor.



ui.Évente,de inkább félévente érdemes lenne elmenni optikába,és nyomonkövetni azt hogy milyen irányba változik a szemed,majd ezeket feljegyezni otthon,ha már optikában nem töltenek ki kartont. (képesek alacsony dioptriánál,tapasztalat sajnos)

amennyiben később lézeres szemműtétre kerülne sor,meg amúgy is jó ha az ember nyomonköveti.


így a mondandóm végére eszembe jutott még mint szerettem volna: szemtornát érdemes lenne elkezdeni fifty fifty alapon, ha még nem ér semmit se,akkor is legalább jól 'átmozgatod' a szemed,szemizmaidat.

interneten biztos sok oktató anyagot találsz majd róla.


Ha bármi kérdésed maradt,nyugodtan dobj egy pm-et.


Üdv. ~'egy sorstás'

2017. ápr. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A feles semmi. Nekem kb 1,5-2 körül van mindkét szemem, és még szemüvegem sincs. Neked meg mivel csak az egyik szemed, ezért észre se lehet venni :)


A kérdésre válaszolva azt tudom mondani, amit az előző válaszoló, kiegészítve azzal, hogy minél többet legyél kint a friss levegőn, és aludj jól.

2017. ápr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!