Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van még esély rá?

Van még esély rá?

Figyelt kérdés

Február vége fele lettem szemüveges

-0.5

-0.75 dioptriákkal

Azt mondta az orvos, ha szépen hordom, még kinőhetem (14 vagyok)

Hordtam

Még az elején meg lettdlem volna nélküle de moat mar egyáltalán nem minden full homály ha leveszem, szerintem azóta romlott is😞

Nagyon nem szeretnék szemüveged lenni

Jó tudom, ott a lencse meg a műtét, de ez még nem olyan rossz szem, hogy szükség lenne azokra

Mit tegyek?


2017. ápr. 19. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el egy másik orvoshoz. De 14 évesen tényleg kinőheted. Bár kevés az esélye. A szemüveg sokaknak szexepil. Bejön.
2017. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A rossz látást több minden is okozhatja, de tudomásom szerint a szemüveg, és az hogy mindig egy pontra, közelre kell a mai világban néznünk eléggé ront a helyzeten. Valószínűleg akármit is csinálsz, már szemüveges maradsz. Nekem is 13 évesen kezdődött -1.00-ás dioptriával, de kb 20 éves koromra megállt -2.25-nél. Amit ajánlanak, az az, hogy időnként szemüveg nélkül messzi pontokra kell néznünk, mert olyankor pihen a szem. Illetve, ha a környezetedben járkálsz, szemüveg nélkül, mindig alaposan nézz szét sokfelé, mert ahogy mozgatod a szemedet, javul a szemed anyagcseréje.
2017. ápr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A mínuszost nem lehet kinőni. Ha gyerekkorban kezdődik addig romlik, amíg a fej nő.

A rendszeres viselése a szemüveg nélküli látáson mindenképpen ront.

2017. ápr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!