Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit csináljak hogy ne romoljon...

Mit csináljak hogy ne romoljon a szemem?

Figyelt kérdés
Mostanában az egyik szemem sokat romlott, amióta legutóbb voltam szemészeten. Következőnek kb. Augusztusra kaptam időpontot, és nem szeretném hogy a másik szemem is elromoljon addig és szemüveget kelljen hordanom, mivel szemüveggel rondább lennék. Bár ez nem kifogás, csak nem tudnék hozzá szokni. A másik pedig hogy milyen vitamin az amitől sokat javul a szem, esetleg gyógyszer is van rá? Mostanában tényleg rengeteget lógok az interneten, mert nagyon rászoktam, de ha csak az megoldás hogy ne romoljon a szemem akkor, kevesebbet fogok :D Normális válaszokat légyszike ;P

2017. ápr. 27. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Hosszútávon nem jó a szemnek, ha terhelve van. Tehát ha nem látsz jól, és ez már befolyásolja a mindennapi tájékozódásodat, akkor hordanod kellene a szemüveged.

Én kb. akkor lettem rövidlátó, amikor megkaptam az első okostelefonomat. Valószínűleg nem tett jót neki, hogy sokat használtam, és közelről néztem a kijelzőt.

2017. ápr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Válts fókuszt gyakran. Ha olvasol, nézz fel 5 percenként. Ha a monitort nézed hosszan, akkor nézz ki az ablakon, jártasd körbe a tekinteted a szobában. A szem, ha folyamatosan ugyanarra a távolságra használod, beáll arra. Folyamatosan romlott a szemem több mint 10 éven át, és ezzel sikerült megakadályoznom a további romlását.
2017. ápr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! (;
2017. ápr. 27. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!