Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerül a lézeres...

Mennyibe kerül a lézeres szemműtét, és mit érdemes tudni róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves lány vagyok, távolra nem látok jól. Szemüveges vagyok már vagy 5 éve(3,5 és 3,75-ös), de szeretnék ezen változtatni.

A lézeres szemműtétre gondoltam, de nem tudom, hogy milyen az ára. Tehát akérdéseim:

- Lehet valami olyan probléma, ami miatt nem végezhetik el?

- Mennyibe kerül?

- Kockázatos?

- Megéri ezt választani?


Ha van vmi tippetek, szivesen fogadom. :)

Köszönöm!


2010. máj. 14. 22:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom 18 alatt nem végzik :S Én amint betöltöm másnap már megy elvégeztetni. Gyűlölöm a szemüveget.


Üdv


17/F

2010. máj. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ráérsz gondolkozni rajta, mert 18 éves kor alatt nem csinálják meg, ugyanis az egész szervezeteddel együtt a szemed is növésben van még.
2010. máj. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia. Az árát nem tudom pontosan 300ezer környékén kezdődik. Viszont a feltételei, hogy 18évet betöltöd és legalább 2éve nem romlott a szemed. Mert ha úgy csináltatod meg, hogy még romlik akkor nagyobb az esély rá, hogy újra elkezd romlani a szemed. Enyémet is műthetnék 2év múlva de hát még mindig romlik a szemem :(

Viszont nekem muszáj lesz mivel már így is elég rossz. Rosszabb mint a tiéd.

16/l

2010. máj. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Úgy tűnik, akkor van még időm összegyűjteni a pénzt... Én is utálom a szemüveget, lehet hogy majd kipróbálom a kontaktlencsét!

2010. máj. 14. 22:25
 5/13 anonim ***** válasza:
Próbáld a szemtornát
2010. máj. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

16/l vagyok.

Én szeretem a szemüvegemet meg már mióta van. El se tudnak képzelni szemüveg nélkül. Na meg szokták is mondani suliban, hogy egy jó informatikusnak van szemüvege :D (programozónak tanulok) Meg kötelező (gépezésnél is) hordanom egy mágnesesen rápattintható napszemüveg részt a fényérzékenység miatt (télen is) meg csomó mindent szűr mert én elvileg nem ülhetnék olyan monitor előtt ami nem LCD és suliban néha olyan teremben vagyunk ahol még nem az van és amikor felveszem mindig azt mondják olyan vagyok mint egy hacker :D Szóval engem nem zavar szeretem is meg minden csak azt nem szeretem, hogy szemüveg nélkül gyakorlatilag életveszélyes közlekednem és nem is tudok élni nélküle illetve ha 20percnél tovább nincs rajtam a szemüvegem akkor úgy megfájdul a fejem meg a szemem, hogy egész napra kitart. (Ami nem jó mert így is gyakran fáj a front érzékenység miatt)

2010. máj. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnálom.:S Én sem azért utálom, mert nem áll jól (mert szerintem igen:D), hanem mert vigyázni kell rá, hogy ne essen baja, évente újat kell venni, ami nem kevés pénz, és a legrosszabb, hogy csak bizonyos keretek közt látunk vele! :S
2010. máj. 14. 22:31
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen. Viszont a kontaktlencse még költségesebb. Meg nekem begyullad tőle a szemem de ha nem gyulladna be se használnám mert tuti elfelejteném kivenni éjszakára :D No meg szeretem is a szemüveget. Mielőtt nem volt ez a mágneses szemüvegem két szemüveget kellett csináltatni egy normált meg egy napszemüveg részt gondolhatod az milyen költséges volt... De evvel a mágnesessel imádok szórakozni. (egy tanár se szólhat rám ha órán felveszem mert tudják a problémám. najó azért télen kissé kínos volt napszemüvegbe mászkálni). Amúgy meg az hogy bizonyos keretek közt látunk az engem egyáltalán nem zavar annyira hozzá szoktam már olyan is volt, hogy megkérdeztem, hogy hol a szemüvegem kerestem meg minden és rajtam volt :D Ezek ilyen ful kómás reggeleken történnek. Annyira hozzá szoktam már, hogy fel se tűnik, hogy rajtam van. Meg a berögzült szokás, hogy mindig vissza tolom a szemüveget a helyére. Az akkor vicces amikor valami miatt nincs rajtam és nyúlkálok oda.

Nekem ez a szemcsi már több mint egy éves de remélem sokáig meg marad vagy legalábbis egy ideig mert imádom a napszemüveg rész miatt. (Pedig már koncerten fejeltek meg úgy, hogy annyira elhajlott a szára, hogy amikor másnap délelőtt mentem az optikába mondták, hogy megpróbálják megcsinálni de lehet elfog törni hát nem tört el örültem neki és este már oda figyeltem még a koncert kezdete előtt levettem :D)


a 16/l :)

2010. máj. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért jól elbeszélgetünk :) Nem vagy álmos?:)
2010. máj. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Bocs, mint látod, én álmos voltam. :D De amúgy tényleg jól elbeszélgetünk.:P


Az tényleg vicces, amikor nincs rajtam a szemüveg, és úgy próbálom megfogni. :D

Engem tesin tud nagyon zavarni: vagy rajtam marad, és lesz valami baja, vagy leveszem, és nem tudok úgy teljesíteni, ahogy egyébként tudnék. És a tanárom egy akkora ..., hogy ezt nem veszi figyelembe.

Azért gondoltam a k.lencsére, mert nem kellene annyira óvatosnak lennem, annak nem eshet semmi baja pl. tesi közben (max. ha kiesik), nem csak keretek közt látok (mert ez engem még mindig nagyon zavar:( ). Utánanézek mennyibe kerülne kb. :)

2010. máj. 16. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!