Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi kell ahhoz, hogy kontaktlen...

Mi kell ahhoz, hogy kontaktlencsém lehessen?

Figyelt kérdés

Testvéreim...

6 éve vagyok szemüveges, és elegem van a dologból. Nagyon ritkán hordom, de kéne, mert romlik a szemem, mint a p*csa. Egy tanárom mondta, hogy próbáljak meg valamit kezdeni, de sehol sem találtam olyan oldalt, ahol leírták, hogy a kontaktlencse illesztést orvosnál, vagy optikában kell megoldani. Ha valaki tapasztalt a témában, élje itt ki a perverzitását, mert szükségem van a segítségre. 15/L



2017. ápr. 28. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Pénz.
2017. ápr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na igen, tórikus lencse 3x annyi.
2017. ápr. 28. 20:55
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Nem vagyunk testvérek, elég tré ez a stílus. Ettől függetlenül a lencsével nekem az a tapasztalatom, hogy még gyorsabban romlik tőle a szem. Valahányszor mentem vizsgálatra, fél évente, mindig erősebb és erősebb lencse kellett.

Talán azért romlik ennyire a szemed, mert nem viseled a szemüvegedet. Én visszatértem a szemüvegre és három éve nem változik a szemem. Jó keretet mondjuk én is nehezen találtam. De azóta szeretem.

2017. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Nekem meg 25 éve van kontaktlencsém és nem romlott semennyit.

Szóval nem evvel függ össze.

2017. ápr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Elmész szemészhez vizsgálatra, és megkérdezed lehet-e kontaktlencséd, ő igent mond és ad papírt amin rajta vannak a szemed adatai.

Elmész optikushoz (pl ofotért) ahol van kontaktlencse, ott megint megvizsgálják a szemed, megnézik milyen a pupilla domborod, majd adnak egy próbalencsét, elmagyarázzák hogy kell betenni és kivenni, te beteszed, csodálkozol hogy full HD-ban látod a világot, majd fél óra múlba kiveszed, és veszel egy félévnyi (vagy több-kevesebb) adagot, tisztítófolyadékkal.

Nekem 30napos lencséim vannak, 45 napig hordom őket, így nem sokkal drágább mint 2 évente cserélni a szemüveget, és 1000x jobb.

18f, -2es a szemem

2017. ápr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálad nem, de nálam lehet, hogy igen. Az egyéni érzékenység minden betegség esetében egy fontos tényező, nem hagyható figyelmen kívül.
2017. ápr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!