Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha még nem volt szemüvegem,...

Ha még nem volt szemüvegem, lehet egyből kontaktlencsém? Ha nem, meddig kell előtte szemüveget hordani?

Figyelt kérdés

2017. febr. 27. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 hónapot kellett hordanom, előtte, mert más a lencse dioptriája, mint a szemüvegé. De nekem speciál egyik sem vált be annyira, én maga vagyok a higiéniai csőd, szóval...

Fontos, hogy amúgy legyen mellette egy szemüveged, mert ha begyullad a szemed, vagy arcüreged, vagy náthás vagy, inkább a szemüveget ajánlom, mert kieshet a lencse, vagy iritálja a szemed.

2017. márc. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Engem nem zavar a mindennapokban, csak suliban. Az első padból alig látok :/

Szóval, ha ezért nem lenne benne egy darabig, az nem baj. Szemüveget meg nem akarok, ezért gondoltam a lencsére :)

2017. márc. 1. 19:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyan embert, akinek nincs szemüvege és egyből lencsét kapott! Szóval szerintem ez megoldható, viszont tényleg jó az ha ven mellette szemüveged, mert ha begyullad a szemed vagy bármi történik a lencsével, akkor sincs veszve semmi, mert fel tudod húzni a szemüveged. És most már vannak nagyon jó kis divatos szemüvegek is, amik nagyon jól mutatnak. Én évekig hordtam szemüveget, hidd el, hozzá tudnál szokni ahhoz is. Csak mert a lencsét nem fogod tudni hordani egyből egész nap, illetve sokkal nehezebben szokik hozzá a szemed, mint a szemüveghez!!
2017. márc. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is előbb lett szemüvegem (pár hónapig hordtam előtte) és utána lencsém, de nekem nem mondtak rá konkrét okot, hogy miért. Szimplán csak annyit mondtak, hogy jó, ha van egy szemüveg is a lencse mellett ezért az mindenképpem kell, úgyhogy azzal kezdtük és csak utána néztünk kontaktlencsét. Egyébként szerintem simán lehet kontaktlencsével is kezdeni. Az nem hiszem, hogy probléma lenne, hogy más a kontaktlencse és a szemüveg dioptriája, hiszen azt a szemedhez igazítják, mindkettővel rendesen látsz és akinek korábban nem volt sem szemüvege, sem lencséje annak először mindkettő furcsa lesz. Annyi, hogy a kontaktlencsét fokozatosan kell elkezdeni hordani, tehát nem rögtön egy napra betenni, hanem minden nap egy picivel tovább és ha megszoktad, akkor lehet normálisan. Egyébként tényleg azért ajánlják a szemüveget mert szemfertőzés, influenza allatt nem szabad lencsét hordani vagy ha mondjuk éppen nincs kontaktlencséd (elfelejtsz időben rendelni, véletlenül elhagyod vagy esetleg az egyik hibásan érkezett), akkor jó ha ott van a szemüveg mert akkor nem kell vakoskodnod. Én kb. 1 éve hordok kontaktlencsét és velem még sosem fordult elő egyik sem, a dioptriám is kicsi (-0,75) úgyhogy én azért még látok lencse nélül is, max. hétvégén szoktam használni a szemüvegemet otthon vagy ha gyors el kell ugrani valahova, ahol "rendesen látnom kell".
2017. márc. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam :)
2017. márc. 12. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!