Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet két kontaktlencse más...

Lehet két kontaktlencse más dioprtiájú?

Figyelt kérdés
Tehát pl. A bal -3,50 a jobb -3,25? Mert a bal szememre gyengébben látok. Optikus -3,25öt ajánl mindkettőre, de a ballal alig látok így, jóval gyengébben mint a jobbal. Az új lencsém -3,50 a bal és a jobb -3,25. De most a jobbal érzem azt hogy kevésbé látok, a bal tökéletes. Nem zavaró csak ha figyelem akkor tűnik fel. Amúgy a szemüvegemben is erősebb a bal lencse. Optikus szerint -3,25 mindkettőre, de azzal sehogy sem jó, mert érzem hogy a balra így is erősebb kell és terhelem. Most nem érzek terhelést. Mit csináljak? Szemészeten nem segítenek lencsével kapcsolatban, optikus szerint meg "bőven" elég a 25 ....
2017. máj. 4. 07:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve ha kiderül hogy mindkettőre -3,50 kell és én egy két hónapig -25öst hordok, lehet bármi bajom ennyire minimális eltérésnél? Úgy tudom ha gyengébb a dioptria, csak a szemnek nehezebb mert használatbsn van és terhelve van
2017. máj. 4. 07:12
 2/4 anonim ***** válasza:
persze miért ne lehetne? nekem is különböző a kettő!
2017. máj. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a bal szemem - 2.5-es, a jobb tökéletes :) ezért csak a bal szememre használok kontaktlencsét.
2017. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem -4,00 D az egyik -6,50 D a másik (-6,75 D kéne, de azt nem gyártanak a márkából, amit bír a szemem)

szemüvegem meg -4,75 D és -7,50 D (ide meg -8,00 D kéne, de azt nem adnak, mert már így is nagy a különbség)

2017. máj. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!