Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit jelent pontosan, hogy...

Mit jelent pontosan, hogy nincs térlátásom? És a térlátás egyenlő a látótérrel?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 13:17
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon sokat segítettél:)
2010. máj. 21. 18:52
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló proláma van a szememmel. Alapvetően annyi, hogy nem tudod olyan pontosan meghatározni a tárgyak távolságát.
2010. máj. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem!

Ha becsukom az egyik szememet, akkor is érzékelem a tárgyak közötti távolságot.

Hogy van ez?

2010. júl. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Breza válasza:
100%
Sziasztok! Én az egyik szememre vak vagyok, tehát nincs térlátásom, születésemtől fogva. Nem tudok 3D moziba menni. Ezenkívül az élet egyéb területein alig okoz kellemetlenséget. Labdajátékoknál, (főleg asztalitenisz) igen, de ez is tanulható, csak nehezen. Akinek térlátása van egyszerre két irányból lát rá egy pontra, így térbeli képet lát, és pontosan meg tudja határozni a helyzetét emiatt. Aki csak egy szemmel néz, annak csak egy irányból látható a pont, így az agy csak megbecsülheti a helyzetét. Tipikus például ismeretlen helyen nekimész az asztal sarkának, jobban kell figyelned a környezetedre.
2012. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Térlátásom nekem sincs, illetőleg minimális van. Vákuummal születtem, ezért szemizom-idegbénulást kaptam. Ha nem vigyázok, keresztbe áll a szemem. Lépcsőn nehezen járok, a labdajáték is elég nehéz. Most próbálok megtanulni autót vezetni, és elég nehéz feladat.
2016. szept. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!