Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hany evesen kellett elösszőr...

Hany evesen kellett elösszőr multifokalis/progressziv szemuveget csinaltatnod?

Figyelt kérdés
38 eves vagyok es el vagyok keseredve hogy multifokalis szemuvegre van mar szuksegem. Azaz felek is tole mert megoszlanak a velemenyek a megszokhatosagarol.

2017. júl. 1. 09:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól is függ, milyen erős.

Én 40 évesen kellett, h olvasót csináltassak, +1D és + 0,75. Már ekkor kiderült, h nem egyforma nagy a két szemgolyóm, és cilinderes is vagyok. Az elsővel nem volt gond semmi, feltettem és láttam olvasni. Nem szédültem, nem láttam ferdének az egyenest stb.

Ezt kb 2 év alatt "kinőttem", kellett eggyel erősebb olvasó.

Aztán pár éven belül meg kellett csináltatni a képernyőnézéshez az első "munkaszemüveget" is, mert amivel olvastam, az még sok volt a képernyőhöz, de ami a képernyőhöz jó volt, azzal nem láttam olvasni (azaz magam előtt az iratot). Ahhoz kellett kb 1 hó, mire megtanultam "látni" vele.

Ha csak olvasáshoz kell, és első szemüveg, ne engedd rábeszélni magad az optikusnál a progresszív lencsére. Sokkal drágább a lencse (háromszorosa, mint az egyfókuszú), és jóval nehezebb megszokni, mint az egyfókuszút.

De ha kifejezetten orvosi indikációja van, ne tiltakozz, csináltasd meg.

Én megnézetném a szememet még egy orvossal/optometristával, ha egyformát mondanak, várhatóan jó lesz a szemüveg, és hamar meg fogod szokni. Egy-két hét múlva már hiányozni fog, ha leveszed!

2017. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!