Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A progresszív, multifokális...

A progresszív, multifokális szemüveg mennyire oldja meg a köztes távolság (1-4 méter) látási problémáit?

Figyelt kérdés

Távollátó szemüveget hordok kamaszkorom óta, most már olvasó szemüvegre is szükségem van. Ajánlotta a szemész orvos a multifokális szemüveget. De neki nincsenek személyes tapasztalatai, így csupán elméletben tudta ismertetni.

Akinek van ilyen szemüvege, hogy tapasztalta, mellyire lehet vele látni élesen 1-4 méterre, mondjuk egy monitort , tévét, feliratokat, stb?

Grafikus vagyok. Fokozatosan, egyre nagyobb problémát okoz, hogy olvasószemüveggel a rajzot élesen látom, de akkor nem látom a távolabbi modelt, ha leveszem, ill. felveszem a távolra látó szemüveget, akkor nem látom a rajzot. :-( Kezd elegem lenni az állandó cserélgetésből, ráadásul elfárad a szemem. :-(

A kakukktojás az említett kb. 1-4 méter, mert azt egyik szemüveggel sem látom élesen. :-(



2016. máj. 20. 09:12
 1/5 klopusz ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Egy évvel ezelőtt kaptam progresszív lencséjű szemüveget (addig nekem sem volt szükségem olvasó szemüvegre). Mikor elkészült, azt mondták, pár nap kell, míg megszokja a szemem. Ez annyiban nem volt igaz, hogy az optikustól kilépve már rajtam volt, hazafelé úgy vezettem, minden gond nélkül. Szóval, egy pillanat alatt alkalmazkodtam a szemüveghez, semmiféle problémám nem volt sem a távollátással, sem az olvasással, és ez azóta sem változott.


Remélem, segítettem.

2016. máj. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, ezt a megszokási kérdést olvastam, említették, de arra nem kaptam választ, a köztes távolságot mennyire látja jól evvel a használó?

Élesen lát ön egyszerre közelre és néhány méterre is?

2016. máj. 20. 11:23
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon kellemetlen úgy vásárolni, százezer forintot kifizetni, hogy előtte nem lehet kipróbálni. :-( Nem nagyon van ilyen vásárlási forma más termékeknél.

Persze, felajánlják az optikus cégek, hogy kicserélik két különálló szemüvegre, ha nem válik be. Két bajom van evvel: - Számomra fontos lenne az említett köztes távolság látása, melyet jelenleg a különálló (régi szemüvegem és egy tesco-s ideiglenes olvasó szemüveg nem biztosítanak)

- Ha nem válik be a száz ezer forintos multifokális szemüveg, és adnak helyette két szemöveget, akkor bukok legalább 20 ezer forintot, hiszen külön-külön megvásárolva szemüvegeket, olcsóbban megkapnám. :-(

2016. máj. 20. 11:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel multifokális, van olyan része - értelemszerűen középen - ahol ezt a távot látni élesen. Gondolom leginkább azt kell megszokni, hogy az alsó fele pluszos, aztán 0 körüli, felül mínuszos, vagyis a fej szöge is fontos lesz ezentúl.

[link]

2016. máj. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de ahogy olvasom, te is csak mások véleménye után írtad a hozzászólásod.

Én tapasztalati véleményekre lennék kíváncsi!

2016. máj. 21. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!