Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet-e már kontaktlencsém?

Lehet-e már kontaktlencsém?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 13 éves vagyok és 6 éves korom óta vagyok szemüveges, távolra nem látok jól. Az egyik szemem -5 -ös a másik -6 -os lehet kontaktlencsém, vagy ilyen korban még nem? Vagy ez eggyáltalán kortól függ?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2017. júl. 24. 11:39
 1/4 anonim válasza:

Szia!


Itt jó eséllyel fogsz olyan válaszokat kapni, hogy hát persze, mert a "kedves" válaszoló is csecsemőkora óta rendeli netről a lencséit és semmi baja tőle.(Lehet, hogy tényleg mázlista és nem hazudik, de ez nem garancia, hogy Neked is szerencséd lesz.)

Neked viszont azt javasolom, hogy ha kontaktlencsét szeretnél használni, akkor keress fel egy szakembert és vele konzultáld meg a lencseviselés lehetőségeit. Ha hét éve használsz szemüveget, akkor biztosan van olyan látszerész, aki tud neked ajánlani megbízható optometristát vagy szemészorvost.

A kontaktlencse használatnak vannak kockázatai, amik minimálisra csökkenthetőek, ha szakember segít a lencse kiválasztásában és később folyamatosan kontrollálja a hordást, valamint betartod a viselésre és cserére vonatkozó szabályokat.

Ha egy optikában elmondod, hogy mit szeretnél biztosan szívesen tájékoztatnak.(Ha mégsem, akkor keress másikat és örülj, hogy nem bíztad rájuk a látásod)

Nem vagyok szakember, de sokat mozgok látszerészek és optometristák között és hallom a történeteiket.Nem állítom biztosan, hogy ilyen korban még ellenjavallott a kontaktlencse hordás, de elképzelhetőnek tartom. Kérdezz szakembert. A kérdés ingyenes. :)

Sok sikert és vigyázz magadra!

2017. júl. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :)
2017. júl. 27. 09:19
 3/4 anonim válasza:
Ennyi idősen még nem engedik a kontaktlencsét. legfőképp azért mert nagyon sokmindenre oda kell figyelni amikor kiveszed vagy berakod a lencsét, és ha egyszer nem figyelsz vagy csak fáradt vagy és nem úgy csinálod a dolgokat a szemednek baja is lehet. Szerintem még várj a kontaktlencsével.
2017. júl. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!


Ismét az első vagyok. Rákérdeztem az ismerősöknél. A korod önmagában biztosan nem kizáró ok a kontaktlencse viselés ellen. Dr. Végh Mihály Szemész Szakorvos, Egyetemi Docens, Kontaktológus azt tanította az optometrista hallgatóknak, hogy gyermeknek mindaddig nem lehet kontaktlencsét illeszteni, amíg az anyaméhben tartózkodik.:)


Keress jó szakembert, tartsd be a szabályokat, élvezd nagyon soká az éleslátást!

2017. júl. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!