Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennék kettes csoprtú orvosira...

Mennék kettes csoprtú orvosira, de a szemvizsgálatos táblát alig látom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már 1.5 éve vezetek, B jogsival. Beiratkoznék C jogsira, de kell biztosan nézni azt a szemvizsgálós táblát, alsó 3-4et nem látom tisztán, még akkor se láttam amikor a szemcsit csináltattam (+4.2) Mit tegyek?


19f


2017. aug. 4. 07:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
#11 ha ennyire nem értesz az optikához, akkor ne oszd már az észt... Az 5 méterre lévő tábla tökéletesen alkalmas távoli látóélesség mérésére, ugyanis a szem akkomodációja már csak 1/5m=0,2 dioptria... Szóval ez már optikailag távol van. A +4,2 távollátás nem kevés, pár éven belül távolra is fog kelleni szemüveg (bár ezek szerint már most is van), de ha azzal sem korrigálható 100%-ra, akkor ez bizony tompalátás...
2017. aug. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Akkor lézeres szemműtét maradt csak, amúgy mindenképp kell a kettes csoportú orvosi. Megpróbálom így, ha nem akkor majd műtét után. Bár az se biztos az se 100%.
2017. aug. 6. 20:31
 13/19 anonim ***** válasza:
Tompalátáson a lézer sem segít.
2017. aug. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
2017. aug. 6. 20:54
 15/19 A kérdező kommentje:
Nekem a bal szemem a rosszabb, az orvos azt mondta ( 3 éves korom óta nála csináltatjuk a szemüvegeimet ) a jobb szemem a "vezér" szemem. Soha nem értettem ezt.
2017. aug. 6. 20:56
 16/19 anonim ***** válasza:
Sehol nem írja azt. Lehet, hogy elvállalják, de nem fogsz tőle jobban látni, mint most szemüvegben. A tompalátást nem fénytörési hiba okozza.
2017. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Elnézést, félreétettem.
2017. aug. 6. 22:04
 18/19 A kérdező kommentje:
Én sajna soha nem fogom fel, hogy mi az a +-os szem, tényleg elfelejtem. De nekem volt régen leragasztva a szemem, hol egyik, hol a másik, elvileg azt a célt szolgálta, hogy ne legyek tompalátó. Vagy hogy deríthetném ki, hogy az vagyok e.
2017. aug. 6. 22:08
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha a legjobb korrigált látásélességed kevesebb, mint 100%, akkor az vagy.
2017. aug. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!