Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ma kaptam kontaktlencsét!...

Ma kaptam kontaktlencsét! Kivételkor száraz újjal kell kivenni, vagy olyan folyadékkal, ami hozzá jár?

Figyelt kérdés
Valamint olvastam, olyan félelmetes dolgokat, hogy fekély stb, Ja meg a kis tartóba, már vannak ilyen apró kis szöszszerűségek. Valószínű a szempillámról.

2017. szept. 15. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Párom megmossa a kezét, megtörli, és száraz kézzel veszi ki a lencsét.

A tartóját nem vizsgáltam meg, de ő mindig cseréli a folyadékot, amikor kiveszi este a lencséket, akkor kiönti az előző napi folyadékot belőle, és újra feltölti.

2017. szept. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tényleg okozhat vakságot? Most ilyeneket olvasok.
2017. szept. 15. 19:21
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
Kezet mosol, papírtörlővel megtörlöd és úgy veszed ki/teszed be. Ha tisztán tartod akkor nem okoz semmi problémát. A tartókából a folyadékot mindig kiöntöm amikor kiveszem belőle a lencsét, hagyom kiszáradni.
2017. szept. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Nagyon fontos, hogy kézfertőtlenitözd le a kezed miután megmostad kivételtől és betevéskor . Nem annál könnyebb kivenni minél szárazabb a kezed.

Így probléma még kivenni : az egyik kezében a mutató és hüvegujaddal húzd szét a szemed . A másik kezeddel ismét ezzel a két ujadat a kontaktlencse két végére Ted és aztán told befelé. Figyelj, hogy ne körömel szed ki , mert könnyen átjukaszthatod.

Nem fogsz megvalkulni, ha tiszta kézzel nyúlsz a szemedbe és amikor be van gyúladva ne tedd be a kontaktlencsét.

Sok sikert hozzá és kitartás, ha nem sikerül elsőnek, ebbe bele kell jönni. ☺

2017. szept. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az előző vagyok elfelejtettem írni, hogy a sminket ne szed le úgy, hogy a szemedbe van a kontaktlencse. És valószínű azok a fekete kis dolgok is a spirál ból vannak nekem is olyan azt egyszerűen szed le róla és vigyàz ne érjen rendes vízhez strandon se úszás benne.
2017. szept. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nyugi, nem kell ennyire megijedni:D

Csak cseréld mindig a folyadékot és tiszta, száraz kézzel, óvatosan vedd ki a lencsét.

És figyelj arra, hogy ne hord lázasan, vagy ha be van gyulladva a szemed.

Ha sminkelsz, akkor előtte tedd be a lencsét, mert a zsíros krém még kézmosás után is nyomot hagyhat rajta. És a smink leszedése előtt vedd ki.

Én is olvastam sok félelmeteset, de még soha semmi nem történt:D

2017. szept. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!