Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan kell értelmezni ezt a...

Hogyan kell értelmezni ezt a szemüveget?

Figyelt kérdés

-0,75 és +0,5 cyl.

-1,5 és +1,5 cyl.

Valójában igaz hogy -0,25-ös mindkét szem?

25 éves fiam most kapott ilyen szemüveget. .Nem értem miért most lett rövidlátó, hiszen már vége a serdülö kornak. Volt valakinek ilyen?


2017. okt. 14. 13:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Cylinderes szemüveget akkor írnak fel, ha a szemnek astigmiás fénytörése van.
2017. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 TR75 ***** válasza:

Sokan fiatal felnőttként lesz szemüveges. Én is 24-25 évesen csináltattam az első szemüvegemet.

A fiadnak astigmiája van.

Valójában a 4 szám 4 dioptriaérték, mert a fiad szeme nem szabályos gömb alakú (ezért kell cilinderes szemüveg lencse).

[link]

2017. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ezeket én is tudom.

Csak ennek ellenére elég jól lát,arra lettem volna kiváncsi, hogy a + cylinder kompenzálja-e jó irányba a látást.

2017. okt. 14. 14:49
 4/16 TR75 ***** válasza:

"Csak ennek ellenére elég jól lát, arra lettem volna kiváncsi, hogy a + cylinder kompenzálja-e jó irányba a látást."

Az asztigmatizmus azt jelenti, hogy nem egyszerűen rossz helyen fókuszálódik a szembe kerülő fény, mármint nem csak egyszerűen a sárgafolt "mögé" vagy "elé", hanem rossz irányban is. Ezt korrigálja a cilinderes lencse úgy, hogy a sárgafoltra fókuszálja a képet távolságban is (ez a sima dioptria érték), és irányban is (ez a "cyl" érték). A + vagy a - érték csak az irányt jelenti.

2017. okt. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
#4 totál hülyeséget beszél
2017. okt. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Akkor légyszi írj helyes választ, ha te tudod. Köszi!
2017. okt. 15. 12:47
 7/16 anonim ***** válasza:
Igazából nem rövidlátó, hanem asztigmiás. Vagyis a jobb szeme valóban -0,25 dioptriás rövidlátó, de ez nagyon minimális érték, a legkisebb szemüvegoptikában használt egység. A másik viszont tisztán asztigmiás, ott az egyik tengelyben nincs fénytörési hiba, a másikban -1,5D. Erre tisztán cylinderes szemüveg kell.
2017. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Ezt korrigálja a cilinderes lencse úgy, hogy a sárgafoltra fókuszálja a képet távolságban is (ez a sima dioptria érték), és irányban is (ez a "cyl" érték). A + vagy a - érték csak az irányt jelenti."


A cyl nem irányt jelent, hanem a két tengely közti törőerő-különbséget... Nem véletlenül dioptriában mérik azt is... A + és a - meg "semmit" nem jelent (irányt meg pláne nem), ugyanis kétféleképpen is (mindkét tengelyben) felírható a dolog. Pl a kérdező -0,75 +0,5 cyl-t írt, ez felírható -0,25 -0,5 cyl-ként is, csak ilyenkor az axis (amit a kérdező nem osztott meg velünk) 90 fokkal elfordul, hiszen a másik tengelyben írtuk fel.

2017. okt. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Bocsi, a balnál +1,25 a cylinder
2017. okt. 15. 13:25
 10/16 A kérdező kommentje:
40 fok
2017. okt. 15. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!