Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ér valamit a kék fény szűrő...

Ér valamit a kék fény szűrő réteg a szemüveg lencsén?

Figyelt kérdés
-az optikában felárat kérnek érte, de valójában ér is valamit? Manapság már az összes tv-t monitort úgy gyártják, hogy ne károsítsa a szemet elméletileg. Akkor meg mi értelme van ennek a kék fény szűrőnek. Azt mondják, hogy olyan mint az UV csak ez a képernyőkről jön. De ha már a képernyőket úgy gyártják, hogy ne károsítsa a szemet, akkor ez a szűrő is csak egy pénzlehúzás akar lenni?
2017. nov. 3. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha szinte egész nap monitort nézel, lehet értelme, egyébként nem.
2017. nov. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pénzlehúzás.

Először is elég hamar, érdemi bizonyítékok nélkül rácuppantak erre a témára, hogy pont ettől romlik, meg nem tud aludni az ember utána stb.

Másrészt, ha így is van, ingyen be lehet állítani a monitoron is, hogy mennyi legyen az a kék.

2017. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Nekem nagyon sokat javított a helyzeten, hogy hordom. A monitor beállításán felül is számít. Ha nincs rajtam hamar bekönnyezik a szemem és fáj. Ha rajtam van, nem. Nem fűztem hozzá túl sok reményt, szóval kétlem, hogy placebo lenne.

Először gagyi ebay-eset vettem, az nem olyan jo. Optikából érdemes rendelni.

2018. aug. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
54%

A szemüveg azért lehet jó mert a LED-ek és a fénycsövek is igen nagy arányú kék fényt bocsátanak ki.

Este a közvilágítás is igen káros a belső óránkra egy Harvard kutatás szerint (Blue Light Has a Dark side)


Én itt vettem magamnak szemüveget a gépezéshet és estére is:

[link]

2020. ápr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Hát még a felhőtlen ég mennyi kéket bocsát ki...istenem.

Akkor csak járkáljatok az egész világot sárgásan látó szemüvegben a FIX mértékű kék összetevő szűréssel, függetlenül attól, hogy a szűrendő objektum éppen mennyi kéket is bocsát ki.

2020. ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!