Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fel tudbátok világosítani a...

Fel tudbátok világosítani a kontaktlencsék felől?

Figyelt kérdés
Szemüvegről szeretnék váltani, és igazából örülnék egy kis információnak a kontaktlencsékkel kapcsolatban.

2017. nov. 4. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Konkrét kérdéssel több választ kapnál, így senki nem tudja, hogy mi nem világos.
2017. nov. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsi. Szóval a beszerzése, használata, fajtái. Ezek érdekelnének meg pro kontra a szemüveg tulajdonságaival.
2017. nov. 4. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Beszerzés: optika.

Használat: reggel felkelsz és beteszed, este pedig kiveszed és friss ápoló-fertőtlenítő folyadékba teszed.

Fajtái: több van, de ma a szilikon-hidrogél lencsék a legelterjedtebbek. Optikus/szemészorvos segít választani neked megfelelő típust.

Illetve aszerint is vannak típusok, hogy milyen gyakran hordod a lencsét. Általában egyszer használatos vagy havonta cserélendő (=kidobandó) lencséket használnak.

2017. nov. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szemüveget egyszer veszed meg és használhatod évekig, a lencsét pedig mindig újra meg kell venni. Nekem fél évre elég lencse 25 ezer forint, plusz a folyadék hozzá.

Komolyabb pro-kontrával nem tudok szolgálni, én keverve hordom a szemüveget és a lencsét.

Nem olyan nagy dolog, mint amilyennek így az elején elképzeled. Megszokás kérdése.

2017. nov. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is felváltva hordom. Két éve vagyok lencsés, ami pozitívumot el tudok mondani róla, az az hogy nyáron strandoláskor illetve sportoláskor nagyon jó. Az én szememet csak a lencse kikészítette, muszáj a szemüveg, illetve én 8-10 órákat ülök a számítógép előtt a munkaköröm miatt, így nem is kérdés, hogy arra a szemüveg a legjobb. Árban igaz, hogy havonta kevesebb, de ha egy év alatt összegyűjtenéd ezt az összeget simán kifér rajta egy szemüveg, ami akár évekig is jó, ha vigyázol rá, illetve nem romlik a szemed. Ja, és lencsét is vannak olyan esetek, amikor nem hordhatod, pl. ha vírusos betegséged van, mert átfertőzheted a lencsét, és hát az nem valami higiénikus. Olyankor elvileg ki kell dobni, és újat használni.
2017. nov. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!