Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik olyan vagy van egyálta...

Létezik olyan vagy van egyáltalán olyan szemüveg lencse ami sohasem karcosodik meg?

Figyelt kérdés
Csináltattam egy szemüveget új lencsével és kerettel kértem rá azt a karcmentesítőt karcálló lencsét ,de nem vállt be van akkor is rajta 1-2 karc vékony csak. Nem zavaró . Fél éve használom eddig csak ez a baja van. Szóval előbb utóbb minden lencse megkarcosodik ? Én azt hittem ,hogy ez azért van + árért rajta,hogy semmi ilyen ne következzen be.

2017. nov. 7. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Az üveglencse. Az csak törik, de nem karcolódik. Vigyázni kell rá. Szárazon a műanyagot se törölgesd.
2017. nov. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem éreztem ezt az 1-2 karcot sem ! Nem volt semmi sem ami megcsikarja nem ütköztem ágnak sem. Nem is értem igazából,hogy hogy történt mert csak amikor poros akkor szemüvegtörlővel tisztára megtörlöm ennyi. Szóval én sem jöttem rá,hogy mi történt
2017. nov. 7. 14:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Az történt, hogy a "por" jóval keményebb szemcsékből állhat, mint a lencse anyaga. Például egy apró homokszem. Megtörlöd -> összekarcolod, ennyi az egész. Ezek a bevonatok amúgy szuperek, mert nélkülük semmit nem bír egy műanyag lencse, de azért össze lehet karcolni így is. Az üveget tényleg sokkal nehezebb, több éves üveg lencsémen gyakorlatilag nincs karc.
2017. nov. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy üvegből lenne az enyém mert nagyon könnyű a lencséje. Nem is érzem ,hogy rajtam van a szemüveg mint amikor régen rendes üveges volt a lencsém . Mondjuk az szanaszét volt már karcolva mert arra nem kértem semmit sem UVÉ szűrő meg ilyeneket sem egyáltalán semmit sem. Mondtam erre az újra ,hogy mindent kérek amit lehet.
2017. nov. 7. 19:30
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Minden lencse üvegből van amiatt könnyű mert eléggé vékony az anyag .

A karc àllo bevonat annyit tesz hogy a szemüveg tok belseje nem rongálja a lencsét , meg jobban bírja a strapàt mint a sima lencse .

1éve nyuzom az enyém 1-2 kis hajszàl karc van azt annyi

2017. nov. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nálam is hajszál vékonyak a karcok nem komolyak. Lehet,hogy ha nem kértem volna karcálló bevonatot hozzá nagyobb lenne a karc vastagabb
2017. nov. 8. 08:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy lenne már minden lencse üvegből? Alapvetően kétféle lencseanyag van, üveg és műanyag, de mindkettőből sokféle létezik, amiknek különbözőek a mechanikai és az optikai tulajdonságai és akkor még erre jönnek a különféle bevonatok, számtalan variáció létezik.
2017. nov. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt megtörlöd, mindig öblítsd le előbb, hogy amikor törlöd, a porszemcsék ne legyenek már ott. De azért így is karcolódik, olyan nincs, hogy "semmi ilyen" nem következik be. Gondolom, nem is maga a lencse, hanem "csak" a rajta levő bevonat sérült meg pl. krétaportól, homokszemtől, stb.
2017. nov. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!