Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kettős látás. Szemészet, vagy...

AandreaA kérdése:

Kettős látás. Szemészet, vagy neurológia?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak tavaly novemberben magas vérnyomás miatt kettős látás alakult ki. Vérnyomását kórházi ellátás keretén belül helyreállították. Cukra, és pajzsmirigye rendben van. Volt neurológián, és szemészeten is, de konkrétumokkal egyik helyen sem tudtak állást foglalni, tanácsot adni. A válasz az volt, hogy türelem, idővel javulni fog. Tavaly óta a kettős látás annyiban javult,hogy a bal oldal tisztult. Viszont a jobb oldal továbbra is duplikációt okoz. Mostanában többször fáj a feje, és időnkénti szédülésre panaszkodik. Kettős látása miatt dolgozni nem tud. Romlott az anyagi és életkörülmény minősége. Tudom, pénz hatására megnyílnak a kapuk.. Tartva az általánosított válaszoktól, mégis felteszem a nagy kérdést: tud valaki konkrét tanácsot adni arra vonatkozóan, hogy merre induljunk, ki tud részletesebben, alaposabban foglalkozni a problémával? Köszönöm.

2017. nov. 10. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Több szakma képviselőinek összefogása szükséges (ideggyógyász, belgyógyász, szemész). Az alapbetegséget kell kezelni, megoldani. A kettős látás általában átmeneti, ha tartóssá válik és a pácienst kifejezetten zavarja, szóba jöhet a szemizmokat érintő műtét is.
2017. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A probléma tartós, zavaró. Dolgozni sem tud. Igen, a szemműtétről tudok, és arról is, hogy az alap bezegséget kell kezelni. A kérdés itt jön. Mi az alap betegség? Nem cukor beteg. Pajzsmirigy probléma sincs. Azt írod összetett vizsgálat szükséges. De merre induljak? Keressem fel mindegyiket? Nem értem. Ki az, aki el tudja ezt az egészet indítani. Voltunk szemíszeten, neurológián. Igazából részletekbe senki nem ment bele. Gondolom több pénz kellene... Addig igazi megoldást hiába várunk..??
2017. nov. 11. 13:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Én neurológiai osztályon vagyok ápoló. Ha anyukád szédül,fáj a feje, én inkább neurológiai szakrendelésre mennék el, írtad hogy volt már ott, így oda mennék vissza. Akár a szakrendelésről, akár osztályos felvétel esetén kérhetnek szemészeti konzíliumot.

A másik ami eszembe jutott. A hozzátok legközelebbi kórház sürgősségi osztályára menjen be anyukád, erős szédülésre, fejfájásra, kettőslátásra panaszkodva, így talán felveszik osztályra bent fekvésre és részletesebben ki tudják vizsgálni. Ez azért lenne célszerűbb, mert nem csak 1 orvos látná és tudna róla véleményt mondani, hanem az összes osztályos orvos ( 5-10 orvos- attól függ hány orvos dolgozik az osztályon ), közöttük főorvosok, szakorvosok, osztályvezető főorvos is. Én tapasztalt ápolóként ezt ajánlanám és ezt csinálnám. Csak úgy, hogy vizsgálják ki, nem fogják osztályra felvenni.

2017. nov. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez egy hasznos válasz volt. :-)
2017. nov. 14. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!