Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet kontaktlencse elsőnek? Sos

Lehet kontaktlencse elsőnek? Sos

Figyelt kérdés

Szemüveget nem akarok, de nagyon rosszul látok. Lehet kontaktlencsém úgy, hogy előtte nem hordtam szemüveget.

A hosszú köröm kizáró ok?



2017. nov. 14. 18:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, a második mondat végére kérdőjel.
2017. nov. 14. 18:03
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 10 éve van lencsém,akkoriban,mikor elkezdtem hordani,nem lehetett egyből,én sem akartam szemüveget,de itt olvastam olyan sztorit,hogy valakinek rögtön lehetett,szóval rá kell kérdezni optikában.

Nem kizáró ok a hosszú köröm,nekem is az van(nem műköröm),amennyiben megtanulod vele betenni,illetve kiveni a szemedből.

2017. nov. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi :) remélem, hogy lehet, maximum végigjárom az összes optikát a városban, valahol biztos lehet. Nekem nagyon hülyén áll a szemüveg, meg zavar is, napszemüveget se szeretek hordani.

Nekem se műkörmöm van, csak azt írtam a kulcsszavakhoz :)

2017. nov. 14. 19:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet egyből kontaktlencse, de érdemes mellé szemüveget is csináltatni. Nekem két éve van lencsém, folyamatosan hordtam, és teljesen kikészült a szemem tőle. Az is rájátszik, hogy számítógép előtt dolgozom, de akkor sem normális dolog, hogy estére teljesen vörösek a szemeim. Így hogy váltogatom (munkában szemüveg, ha elmegyek valahová lencse), így tökéletes, nincs probléma. Persze ez nem azt jelenti, hogy neked is ilyen lenne. Ha felső légúti betegséged van, akkor is kellene a lencsehordást szüneteltetni, mert megfertőzheted magát a lencsét, és visszafertőződhetsz. Meg természetesen a szemednek sem jó, ha állandóan benne lenne a lencse. Nagyon megerőltető. Ahogy gondolod, én biztosan nyugodtabb lennék, ha lenne mellette egy szemüvegem. Sőt, a szemüveg nagyon divatos tud lenni, ha megfelelő keretet választasz, igaz nem olcsó mulatság. A hosszú köröm nem kizáró ok, de ne hosszú körömmel menj az optikába, meg próbára sem, mert lehet furán fognak nézni rád.
2017. nov. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!