Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik hogy ennyibe kerüljön...

Létezik hogy ennyibe kerüljön egy szemüveg?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam szemvizsgálaton, illetve szemüveget csináltatni. Sajnos nem eltérőek az amúgy sem túl jó szemeim, így bifokális szemveg kell mindenképpen.


50%-os akció keretében voltam, és így ajánlottak 89.000 Ft-os árat egy minőségi kerettel.


Ez mennyire reális? Fogadjam el vagy érdemes máshol keresgélenem?


Vidéki vagyok.



2017. nov. 21. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem olcsóbban is ki lehet hozni. Az enyém 40 volt akció nélkül és még fényre sötétül is. Sok függ milyen keretet választasz. Nagyon eltérő áral vannak. Lencséből is. Meg kell kérni az eladót ajánljon olcsóbbakaz. Én eleve úgy memtem, hogy ennyim van rá hozzuk ki a legjobbat belőle.
2017. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemesebb kis optilai boltot keresni nem a multikhoz menni. Azok olcsóbbak. Bpen tidnék ajánlani jót ahol féláron meg tudod venni kb.
2017. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Apa szemüveges és neki volt már olyan szemüvege is ami 280.000ft volt viszont az enyém csak 55.000 minden akció nélkül szóval nem tudom
2017. nov. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem a szemüvegem 60ezer volt és akcióban mellé a dioptriàs napszemüveggel ki jött 100ezerre .

Sok függ a kerettől , extra vékony lencse stb....

A multikat ugyszint nem ajànlom .

2017. nov. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Azta. Legutobb amikor mindent kertem ra ugy Volt 56000

Jo mennek fel az arak azta


Egyebkent en sokallom, nehogy mar egy RX 480 8GB araba keruljon egy szemuveg

2017. nov. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nemcsak a lencse minőségétől, a fajtájától is nagyban függ. Vagyis hogy milyen, és mekkora szemproblémád van.Nekem nem csak dioptriás, hanem cilinderes kell, ez nagy mértékben drágítja.Minden extra nélkül 36 ezret kértek darabjáért. A keret "csupán" 14 000 volt.
2017. nov. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5 Millió dologtól függ az ára. Először is a keret az ugye egy divatcikk, ékszer, szó szerint akármennyibe kerülhet, ha valaki arra izgul, akár gyémántokkal is díszítheti tízmilliókért, de ha nem akarunk túlzásokba esni, egy jó titánkeretet akkor is érdemes megfizetni. A lencse ára függ az anyagától, a dioptriától, különféle optikai megoldásoktól (cilinderes, bifokális, progresszív, aszférikus, duplán aszférikus, freeform stb.), extráktól (karc- és tükröződésmentesítés, szűrők, fotokromatikus stb.), milliónyi kombináció létezik, árban határ szintén a csillagos ég, de egy 50k lencsénként még nem is nagyon kiugró. Szóval lehetetlen azt mondani, hogy "ennyibe kerül" egy szemüveg.


Nekem pl kettő van, egy normál és egy napszemüveg, mindkettő elmúlt már öt éves, mindkettő 150k körül volt. Sima mínuszos lencsék, cilinderrel. Mindkét keret 50 körül volt, a lencsék pedig azért kerültek ennyibe, mert a sima szemüvegemben 1,9-es törésmutatójú Zeiss Lantal üveglencsék vannak, hogy szép vékony legyen a széles látómező ellenére is, a napszemüvegemben meg fotokromatikus, polárszűrős, tükröződésmentesített, frankó karcmentesítő bevonattal ellátott DriveWear lencsék vannak, amikben az a pláne, hogy autóban (tehát UV szűrő mögött) is besötétednek erős fényben.

2017. nov. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt nézd meg! Ha van ismerősöd, beadhatja a receptet, és te majd csak értemész. Megéri!
2017. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2017. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igen sajnos az előbb felsorolt tulajdonságok közül szinte mindegyik kell bele.


"válság" szemüvegdiszkont? Nem hangzik valami jól. Inkább fizetek többet, ha esetleg vissza kell vinni ne legyen gond

2017. nov. 25. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!