Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetséges, ha kiskoromban,10...

Lehetséges, ha kiskoromban,10 évesen nem kapok szemüveget, akkor nem romlik a látásom?

Figyelt kérdés
Testvérem szemüveges volt. Később már nem hordta, mert látptt anélkül is. Néhány évvel később elmentünk szemorvoshoz. Úgy volt, hogy csak őt vizsgálja meg, de aztmonda, ha már ott vagyok megnéz engemet is. Arra a következtetésre jutott, hogy felír nekem is meg a testvéremnek is 0.25 dioptriás lencsét. Én nem panaszkodtam azelőtt a látásomra. Azóta viszont kb. 14 éves koromig 3.5 dioptriára romlott a látásom. Most 19 éves vagyok. Szerintem meglehet, ha akkor nem ír fel szemüveget, most nem lenne ilyen rossz a látásom. Véleményeitekre lennék kíváncsi.

2017. nov. 22. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:

ÉS momdd csak mennyt gépezel naponta, ovasni szoktál? hogy kiméled a szemed?

könnyü a szemüvegre fogni a helytelen szemet nem kimélő életmódodat

2017. nov. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A serdülőkor kezdetén nagyon sokat tud romlani a látásélesség, ajánlatos ebben az időszakban legalább évente, inkább félévente ellenőriztetni és megfelelően korrigálni. Biztos, hogy nem a 0,25-ös lencse miatt történt.
2017. nov. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen témájú kutatás, amit idő előtt befejeztek, mert a szemüveggel szándékosan nem korrigált kontrollcsoport látása egyértelműen jobban romlott, mint a szemüveget hordóké és nem akartak nagyon kiszúrni velük.
2017. nov. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Ja 1 db ilyen eredményű kutatás volt, nem sokat számít.

A látásod meg a szemüvegtől függetlenül romlik, de amúgy meg -0,25-re hót felesleges volt a szemüveg.

2017. nov. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, ez nyilvánvaló, főleg a túldioptriázgatások és a felelőtlen szemüvegfeirkálási gyakorlat miatt. Eléggé köztudott, hogy elsősorban ez rontja leginkább a szemet az arra hajlamosaknál. Egy ideje szirénáznak is ezen egyes szemészek. A mostani gyerekeknél már egészen más elveket alkalmaznak, hogy kiszurjek azt a populaciot, akik egyszeruen csak a felelotlen szemuvegfelirasok aldozatai azoktol, akik valoban raszorulnak a negativ dioptrias korrekciora. Az emberiseg kovet el hibakat, amit aztan par generacioval kesobb belat es probal helyrehozni, nem tudom, mennyire vigasztal, hogy te ezt ott es akkor pont megszivtad. Mas meg mast szivott meg, ami legalabb ilyen hordereju, dehat ez van, igy haladunk meg fejlodunk stb.
2023. okt. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!