Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A sok tanulás mennyire játszik...

A sok tanulás mennyire játszik szerepet, abban hogy valaki rövidlátó lesz?

Figyelt kérdés
Szóval ötödikesen lettem szemüveges. Emlékszem, hogy akkor a tankönyvek felett töltött idő szignifikánsan megnőtt, szabadidőmben pedig számítógépeztem. Igaz nem sokat, de akkor előtte egyáltalán nem gépeztem szinte. Most már persze mindennapos lett a telefon és PC képernyőjének bámulása.

2017. dec. 4. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jó a számítógép kijelződ, akkor nem valószínű. Legalábbis egy egészséges szemnél nem kellene. A mai monitorok, laptopok kifejezetten úgy lettek kialakítva. Persze a 90-es években, 2000-es elején azért volt baj rendesen! Legjobb az ha nem a gépről tanulsz. Biztosan más oka is volt annak hogy kialakult. Régi kerek képernyős Videoton televíziók közelről bámulása tényleg rontotta a szemet erősen, de azért ma már nem erről van szó.
2017. dec. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha túlságosan közelre kell fókuszálni hosszú időn át, a szem ahhoz igazodik.
2017. dec. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én az úgynevezett hátbatámadási konfliktust említeném meg, amiről Barnai Roberto beszél ezen a videón:

Barnai Roberto - Látásromlás, életlen látás, rövidlátás, távollátás, retina-leválás

https://www.youtube.com/watch?v=sfRYspd5vAI

Általános iskola 6. osztályától egy eldugott faluba jártunk. Ott volt egy szadista igazgató aki folyton váratlanul hátulról fejbevágta a gyerekeket. Több gyerek lett röidlátó az osztályaiból. Nekem 3D-s rövidlátásom lett.

2017. dec. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az 1-es válasznak az égvilágon semmi köze nincs a rövidlátás kialakulásához.

Ezzel szemben:

a legtöbbet e genetika számít, nagy dioptriákat azzal lehet összeszedni és viszonylag fiatal korban indul a romlás, magától is;

a sok közelre fókuszálás is rontani fogja valamennyit, de még nem 11 éves korra és amúgy csak legfeljebb 1 dioptriát.

2017. dec. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyire, de én is sokat tanulok már lassan 10 éve és rövidlátó vagyok.
2017. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyapám is szemüveges volt, de nem tudjuk mennyire volt rövidlátó, mert nem igazán szeretett róla beszélni meg senki sem firtatta és ráadásul nem is hordta, csak néha.
2017. dec. 6. 19:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Pontosan annyit, mint a kopaszodásban.


Ezek meg vannak írva a genetikádban.

2017. dec. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!