Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsével gennyezik a...

Kontaktlencsével gennyezik a szemem, utána is, valaki segítsen?

Figyelt kérdés
Par honapja kezdodott el, ahogy uj lencset cserelek (havi) a bal szemem egy ido utan elkezd konnyezni es valadekozni, homalyosan latok vele. Ha kiveszem, elmegyek aludni akkor reggelre nem birom kinyitni annyira osszetapad. Probaltam uj lencset, folyadekot valtottam, de mindig ez a baj all fenn, ha sminkelek ha nem. Es mindig csak a bal szememnel. Mit tudnek tenni ezellen? Komoly bajom lehet?
2017. dec. 28. 00:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az egy ido utant ugy ertem, hogy par ora mulva, tehat a lencse meg friss, par napos, es olyan 2-3 het mulva kezdi el nem bantani a szememet.
2017. dec. 28. 00:31
 2/11 anonim válasza:
100%
Szemüveget hordj.
2017. dec. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
És menj el szemészetre minél előbb.
2017. dec. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hordok szemuveget is, iskolaban altalaban lencse, itthon szemuveg. Mostanaig nem volt vele bajom, pedig mar vagy 4 eve van lencsem is. 😞
2017. dec. 28. 00:53
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Szemesz.

Mielobb.

2017. dec. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez nem biztos hogy a lencse, be van gyulladva a szemed.


Amig meggyogyul ne hordj lencset, a mostanit valoszinuleg ki kell dobni. Orvoshoz pedig menj el minel elobb, mondjuk holnap.

2017. dec. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Valaki nyugtasson meg hogy nem fogok megvakulni leci😞 elmegyek szemeszhez persze, de mostmar felek
2017. dec. 28. 01:49
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolso, ez csak akkkr van ha benne van a lencse. Ha mondjuk egy hetvegen sehova nem megyek, es csak szemuveg van rajtam, akkor kutya baja.
2017. dec. 28. 02:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Na ilyet nem hallottam. Puha, szilikon lencsék? Pontosan milyen?


Mindenesetre nem fogsz megvakulni, a szemész fog ajánlani jót.

2017. dec. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem akkor volt ilyen, amikor kötőhártyagylladásom volt illetve amikor aláment valami kis gyösz szösz mösz.


Elképzelhető, hogy jobban kellene figyelni a sterilitásra. Illetve folyadékváltást írtad te is, bár hozzátezpszem, hogy a folyadék nem szokta irritálni a szaruhártyát.


De így első blikkre nekemmez kötőhártyagyulkadásnak tűnik, amit a lencsementes hosszabb időszak (1-2 7) meg tud oldani. Ha nem segít, de amúgy is a szemészet felkeresése nem rossz ötlet, de nincs szó akut veszélyről.

2017. dec. 28. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!