Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Letehetem a szemuveget, vagy...

Letehetem a szemuveget, vagy csak rontanek a helyzeten?

Figyelt kérdés
Az egyik szemem -0.25 a masik -0.50. Azert irtak fel a szemuveget mert sokat fajt a fejem, kb 2 eve kezdodott. Kulfoldon elek, itt fel sem akartak ra irni szemuveget mondvan hogy nem ez a problema. Otthon is elmentem maganorvoshoz o aztmondta hogy de emiatt van majd felirta. Hordtam , a fejfajas el is mult, de utalom a szemuvegemet. Kontaklencset nem csinaltathatok mert aztmondtak hogy ilyen kis dioptriaval nem gyartanak lencset.... mar megbantam hogy megvettem, lehet a fejfajasnak az akkori stresszes eletem vagy a folyton neonfenyben melozas volt az oka. Mar kb egy hete leraktam (tenyleg nagyon utalom) es erzem hogy erolkodik a szemem....nyilvan azert mert eddig tokeletesen lattam de jelenleg egy minimalisan kevesbe. Szedek vitamint amiben minden benne van ( A,E,C, lutein es meg par egyeb vitamin)ez fog segiteni?es ez a erolkodo erzes elfog mulni? Vagy nincs eselyem mint a tovabb hordas?
2017. dec. 29. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Döntsd el, hogy akarod hordani, vagy sem.

Ha egyszer rajtad van, egyszer nem, akkor baromira fog fájni a fejed és sehogy sem lesz jó.

Én elmennék még egy dokihoz, hogy tuti jó -e a diopria amit felírtak.

És hordanám a szemüveget. Reggel ahogy felkelsz vedd fel, este elalvás előtt vedd le.

Így nem fogsz bezavarodni,nem fog fájni a fejed.

Ha le-fel veszed, akkor fájni fog.

Ha nem akarod hordani, látsz nélküle, nem zavar a mindennapokban, akkor ne hord.

Esetleg ha vezetsz, akkor a kesztyűtartóba tedd be és csak vezetéshez vedd fel.

De én hordanám.

Nem ciki a szemüveg, egy jól megválasztott keret mindenkinek jól tud állni.

Ilyen kis dioptriánál attól sem kell félned, hogy torzítja a szemed,vagy látszik, hogy nagy vastag lencséd van.

2017. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az egyszer hordod egyszer nem az valóban nem jó megoldás. Ha nem akarod, akkor inkább ne hordd egyáltalán.

Arra viszont számíts, hogy fog még romlani a szemed nagy eséllyel, tehát előbb-utóbb szükség lesz a szemüvegre. Előny, hogy nagyobb dioptriánál mehet majd a lencse.

2017. dec. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A fejem a szemuveg elott fajt es masfel evig hordtam. Most egy hete vettem le. Majd kitalalok valamit koszi.
2017. dec. 29. 11:00
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát ekkora dioptriára felesleges hordani és tényleg nem attól fáj. A távollátók feje fáj (pluszos dioptria), amikor a szem és az agy távolra kinullázza, tehát jól látnak és nem is tudnak róla, hogy pluszos a szemük, de nem értik miért fáj a fejük.

Ha rendszeresen hordod, nélküle már rosszabbul fogsz látni, mint annak előtte.

2017. dec. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolso: igen mar megbantam, az itteni orvosok nemhiaba nem akartak szemuveget adni. Mostmar felek hogy "masfel ev tokeletes latas utan" romlana ha vissza allnek a "regire" ... gondolom egy ido utan megszoknam hogy nem "HDsan" latok..
2017. dec. 29. 22:59
 6/12 A kérdező kommentje:
Amugy a szemuveg utan a fejfajas veget ert... nemtudom, hogy valoban ez volt e a problema vagy sem..
2017. dec. 29. 23:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Mínuszos szemmel is fájhat az ember feje, speciel nekem is az volt a legfőbb tünet. Igaz, én csak akkor váltottam szemüvegre, mikor már alapból zavart, hogy homályosan látok, nem a fejfájás miatt.

Én a helyedben elmennék egy kontrollra kérdező, hogy most milyen a szemed, -0,25 az olyan csekély romlás, arra nem is értem, minek adtak szemüveget. Nekem negyed dioptriára (mikor romlani kezdett a szemem) azt mondta a szemész, hogy csak akkor ír újat, ha mondjuk vezetéshez fontos, vagy ha kifejezetten úgy gondolom, hogy szeretném. Én rengeteget erőltetem a szemem, így kértem, de magától nem adta volna, mert ilyen csekély eltérés nem árt a szemnek, nem szabadna, hogy fájjon a fejed.


Egyébként, ettől függetlenül, mínuszosból 0,25-től, pluszosból 0,50-től vannak ontaklencsék, ne hagyd magad lebeszélni, olyan nincs, hogy nincs. Max rendelni kell, mert nem tartanak üzletben (ott csak a leggyakoribb dioptriák vannak).

Szóval, menj el egy normálisabb helyre, és kérj egy kontrollt, mert szeretnél kontaktlencsére váltani.

Nekem a Vision Expresszel jó tapasztalataim vannak, csak ha van rá mód, ne plázába menj, ott butuska eladók vannak, nem hozzáértők. A Nyugatinál lévő nagy üzletükkel jó tapasztalatom van, mindkét dokinő jó fej.

2017. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Talán inkább a látásodat kellene javítanod. Nézz utána Vén Péter szemtréner gyakorlatainak, mert szerinte a szem javítható ;)
2018. jan. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 szamo77db ***** válasza:
Ne változtass azon, amit az orvos előírt. Valószínűleg romlana a helyzet! Viseld a szemüveget!
2018. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hat mint irtam itt nem akartak felirni mert ugy gondoltak, hogy folosleges. Persze otthon nem gondoltak ezt hiszen 80 ezer ftot fizettem. Tegnap voltam vizsgalaton (a UK-ben elek) mondanom se kell, hogy sokkal fejlettebb minden vizsgalati eszkoz....na az orvos kozolte velem hogy total foloslegesen vettem szemuveget mert ez annyira minimalis elteres, hogy nem irnak ra szemuveget alapesetben. De legalabb nem romlott pedig majdnem 2 eve mar hogy megkaptam. Annyit mondtak meg hogy probaljam ne hordani mindig mert felesleges, ja es hogy elkememyelmesedett a szemem a szemuveg miatt ezert erzem ugy hogy erolkodik ha nincs rajtam. Privat szemeszeten voltam otthon mikor felirtak dehat nyilvan a penzre mentek inkabb minthogy segitsenek..a lenyeg hogy kb foloslegesen vettem meg anno. Par napja mar nincs rajtam folyamatosan, es megis latok :) koszi a segitseget mimdenkinek :)
2018. jan. 12. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!